Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Стартувала Програма з європейської інтеграції для регуляторів ринків фінансових послуг

25.09.2017

прес-реліз

 

Національний банк України спільно з Проектом GIZ “Консультаційний фонд впровадження реформ”, який підтримується Урядом Німеччини, розпочав реалізацію Програми з європейської інтеграції для регуляторів ринків фінансових послуг.

 

Зокрема, у рамках Програми заплановано проведення навчальних заходів з підвищення професійних знань з питань європейської інтеграції та імплементації вибраних актів ЄС з фінансових послуг.

 

Отримані знання сприятимуть більш ефективному процесу гармонізації національного законодавства з актами права ЄС щодо кредитних організацій та інвестиційних компаній, ринків фінансових інструментів, відновлення платоспроможності банків, а також запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

 

Відкриваючи Програму Володимир Кучин, начальник Управління європейської інтеграції та міжнародних програм НБУ підкреслив, що успішне виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є надзвичайно важливим, і регулятори ринків фінансових послуг повинні разом працювати для досягнення зазначеної мети.

 

“Я переконаний, що реалізація зазначеної Програми сприятиме кращому розумінню логіки євроінтеграційного процесу та вивченню досвіду країн, які успішно здійснили процес європейської інтеграції, або тих, які досягли значних зрушень на цьому шляху, а також застосовувати отриманні знання у вашій повсякденній роботі”- зазначив Володимир Кучин.

 

Головна тренер з питань Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, представниця Інституту європейської політики, Анне Берціо зазначила, що тренінги будуть практичними, учасники зможуть самостійно відпрацьовувати навички з аналізу та гармонізації законодавства, впровадження директив ЄС. Для продуктивнішого обміну досвідом у всіх семінарах братимуть участь спеціальні гості з країн, які не так давно проходили процес приєднання до ЄС.

 

Йоланда Заттлер, директор Проекту GIZ “Консультаційний фонд впровадження реформ”, наголосила: “Фінансові регулятори були найпершими партнерами проекту ще у 2014, і ми раді повернутися до тісної співпраці із ними у сфері імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС”.

 

Програма триватиме з вересня по листопад 2017 року і сприятиме зміцненню потенціалу регуляторів ринків фінансових послуг України та їх інтеграції у європейську спільноту регуляторів у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Участь у ній беруть представники Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України та Проекту ЄС “Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС” (Association4U).

 

Довідково: Консультаційний фонд впровадження реформ реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку.

 

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   25.09.2017