Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк України бере на себе лідерство та координацію проекту "Підвищення рівня фінансової обізнаності населення України"

25.09.2017

прес-реліз

 

Більше тисячі одеситів різного віку взяли участь у регіональних заходах проекту “Дні фінансової обізнаності”, організованих Національним банком спільно з проектом USAID «Трансформація фінансового сектору» та міжнародною платіжною системою Visa.

 

Дні фінансової обізнаності” – це перший масштабний регіональний проект з фінансової обізнаності, що вмістив:

   23 години тренінгів та лекцій про валютне регулювання в Україні, cashless-розрахунки під час проїзду в громадському транспорті, споживче кредитування, способи інвестування в Україні, процес виведення з ринку банків-банкрутів, систему гарантування вкладів, регіональний економічний розвиток, регулювання діяльності банків тощо;

   40 екскурсій, що пройшли в окремо облаштованій виїзній виставці Музею грошей Національного банку та інтерактивною зоною Сashless компанії Visa;

   10 інтерактивних воркшопів, на яких відвідувачі підвищували рівень фінансової обізнаності;

   презентацію Дослідження фінансового грамотності, обізнаності та інклюзії в Україні від Проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Міжнародні партнерства заради стабільності фінансового сектору (IP-FSS)";

   зустріч заступників Голови Національного банку Романа Борисенка та Олега Чурія з компаніями членами Південноукраїнського офісу Європейської бізнес-асоціації;

   12 провідних спікерів, які спілкувалися з різними віковими аудиторіями на тему фінансової реформи,  рішень та політик регулятора: від валютної лібералізації до сучасних викликів, що постають наразі перед монетарною політикою держави.

 

Як зазначив заступник Голови Національного банку України Роман Борисенко  проект “Дні фінансової обізнаності” в Одесі отримав схвальні оцінки та відгуки учасників, відвідувачів, ЗМІ та викликав неабиякий резонанс серед громадськості.

 

“Національний банк України систематично проводить у столиці нашої держави різні заходи, спрямовані на підвищення рівня фінансової грамотності українців. Але ми вирішили розширити географію наших зустрічей та запропонували одеситам значно більшу кількість заходів, зокрема з школярами та молоддю, і втричі більшу кількість екскурсійˮ, – підкреслив він.

 

Коментуючи підсумки проекту в Одесі, Роман Борисенко наголосив, що “Національний банк вже понад 5 років бере активну участь в ініціативах з фінансової обізнаності. Це відповідає традиціям провідних національних банків країн світу. Зараз настав час примножити наші зусилля, тому Національний банк України бере на себе лідерство та координацію проекту “Підвищення рівня фінансової обізнаності населення України”.

 

 

Довідка

 

“Дні фінансової обізнаності” – це спільній проект Національного банку, Агентства США з міжнародного розвитку USAID у рамках проекту “Трансформація фінансового сектору” та міжнародної платіжної системи  Visa.

 

Захід в Одесі тривав з 20 до 22 вересня цього року та проводився в партнерстві з Державним вищим навчальним закладом “Університет банківської справи”, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а також Незалежною асоціацією банків України.

 

Програму та розклад заходів в Одесі дивіться тут

 

У 2017 році проект об’єднає події в Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі, у 2018 – уже 20 міст Украіни.

Дні фінансової грамотності у Львові відбудуться 18 – 20 жовтня цього року.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   25.09.2017