Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2017 рік

НБУ розширює перелік банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки регулятора

04.10.2017

 

 

Національний банк України розширює перелік банків, які можуть залучатися до зберігання запасів його готівки.

 

З цією метою Правління Національного банку України 02 жовтня 2017 року прийняло постанову № 96 “Про внесення змін до Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку Україниˮ (далі Постанова № 96).

 

Як відомо, Національний банк України здійснює відбір банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України за відповідними критеріями. До участі у відборі допускаються банки, які відповідають встановленим критеріям.

 

Сьогодні статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора, мають АТ "Ощадбанк" та ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК".

 

З метою розширення переліку банків, які можуть бути залучені до зберігання запасів готівки Національного банку України, Постановою № 96 розширено критерії, за якими Національний банк України допускає банки до участі у відборі.

 

Зокрема тепер до зберігання запасів готівки Національного банку України окрім банків, що здійснюють інкасацію коштів та перевезення валютних цінностей, можуть бути залучені також банки, що користуються послугами з інкасації інших банків або юридичних осіб, які отримали ліцензію Національного банку України на надання банкам послуг з інкасації .

 

У цьому випадку, доставка готівки за призначенням може здійснюватися як самим банком, так і підрозділами інкасації іншого банку/юридичною особою, що має ліцензію Національного банку на надання банкам послуг з інкасації (відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України).

 

Крім цього, Постанова № 96 вносить зміни до переліку інформації, яка надається банками до Національного банку України для отримання статусу уповноваженого, а саме, доповнено вимогами щодо відповідності технічного стану сховищ (сейфів) вимогам нормативно-правових актів Національного банку з наданням копій відповідних сертифікатів стосовно технічного стану сховищ (сейфів) тощо.

 

Постанова № 96 набирає чинності з 05 жовтня 2017 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.10.2017