Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2017 рік

НБУ унормував порядок ведення касових операцій банками в Україні

31.10.2017

 

 

Національний банк України унормував низку питань, спрямованих на правове забезпечення діяльності банків, зокрема, в частині  здійснення касових операцій банками в Україні.

 

Про це йдеться у постанові Правління Національного банку України від 26 жовтня 2017 року № 107 “Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні” (далі – Постанова № 107)[1].

 

Прийняття цього документу пов’язано із приведенням окремих норм Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні до вимог Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцямиˮ.

 

Зокрема, норми Постанови № 107 передбачають, що відбиток печатки клієнта на грошовому чеку відтепер не є обов’язковим.

 

Крім цього, Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні доповнено єдиними характеристиками пакувального матеріалу, що використовується для упаковки банкнот і монет, а також вимогами щодо вкладання монет в упаковку.

 

Також Постановою № 107 уточнюються терміни  передавання банками статистичної звітності та сумнівних банкнот на дослідження, що пов’язано з трансформаційними процесами, які відбуваються в Національному банку України.

 

Постанова № 107 набирає чинності з 1 листопада 2017 року.

 [1] що вносить зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 01 червня 2011 року № 174 (із змінами).


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   31.10.2017