Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2018 рік

Національного банку осучаснив порядок здійснення операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах

02.02.2018

 

 

Національний банк оновив Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах (далі – Положення).

 

Метою прийняття оновленого Положення, яке регулює загальний порядок, умови надання та отримання банками гарантій і контргарантій та їх виконання, є :

      відмова від використання паперових документів під час  оформлення банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;

      адаптація його норми до міжнародної практики здійснення банками операцій за гарантіями;

      урахування нових тенденцій на ринку та осучаснення регулювання операцій за гарантіями.

 

Нова редакція цього документу затверджена постановою Правління Національного банку України від 25.01.2018 № 5.

 

Його підготовка здійснювалася в рамках співпраці Національного банку України, Незалежної асоціації банків України і Міжнародної Торгової Палати над реалізацією проекту #Paperless, суть якого полягає в запровадженні електронного документообігу на етапах здійснення банками та їх клієнтами операцій за гарантіями.

 

Новаціями Положення є:

      зменшення кількості паперових документів, які використовуються при оформленні уповноваженими банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;

      використання електронних документів на всіх етапах здійснення уповноваженими банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;

      зменшення кількості формальних інструкцій у порядку роботи з гарантіями;

      адаптація порядку здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах до сучасної міжнародної практики здійснення операцій за гарантіями.

      дотримання банками, які надають гарантії як забезпечення тендерної пропозиції відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", вимог  до забезпечення тендерної пропозиції, установлених нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель.

 

Норми Положення поширюється на усі банки – резиденти України, які беруть участь у здійсненні таких операцій.

 

Нагадаємо, що гарантія є одним із видів забезпечення виконання зобов'язання. За гарантією банк-гарант гарантує перед кредитором виконання боржником свого зобов'язання.

 

Постанова набирає чинності з 03.02.2018, крім норми про виконання вимог до забезпечення тендерної пропозиції[*].[*] абзац вісімнадцятий пункту 26 Положення набирає чинності з дня набрання чинності нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель, яким визначаються вимоги до забезпечення тендерної пропозиції.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   02.02.2018