Стара версія
Українська | English

Головна » Фінансова інклюзія » Новини і події

Просвітницькі заходи Global Money Week охопили майже 150 тисяч українських учнів та студентів

21.03.2018

прес-реліз

 

Національний банк України вшосте долучився до Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week) ‒ міжнародної просвітницької акції, спрямованої на розширення знань молоді щодо фінансів з метою розбудови впевненого фінансового майбутнього. Просвітницькі заходи у рамках Global Money Week охопили майже 150 тисяч українських учнів та студентів.

 

Партнерами Національного банку у реалізації цього проекту стали Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Трансформація фінансового сектору", Міністерство освіти і науки України, Університет банківської справи та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

 

Із 12 по 18 березня 2018 року під гаслом "Гроші мають значення" Національний банк разом із партнерами організували низку масштабних пізнавально-навчальних та інтерактивних заходів для активної молоді. До участі у цьогорічних заходах Global Money Week долучилися волонтери, громадські організації, заклади загальної середньої освіти, технікуми, інститути та університети, педагоги та представники фінансових установ і комерційних компаній.

 

"Ми доклали максимум зусиль, щоб надихнути дітей і молодь дізнатися більше про гроші та заощадження, про те, як заробляти, розпоряджатися власними фінансами, вести бізнес. Через веселі та інтерактивні заходи нам вдалося розповісти дітям і молоді про всі аспекти, пов'язані з грошима та звернути увагу громадськості на фінансову освіту і фінансову грамотність", – наголосила начальник Управління інформації та громадських комунікацій Національного банку Наталія Бондаренко.

 

Керівник програм фінансового сектору USAID Наталія Бережна зауважила, що фінансова грамотність молоді дуже важлива для держави: "Молодь, без перебільшення, – це майбутнє будь-якої країни. Розумна молодь – це сталий розвиток і добробут, особистий і національний. Допомагаючи сьогодні молодим українцям стати більш фінансово обізнаними, зрозуміти та порівняти ризики та переваги різних фінансових послуг, ми готуємо їх до прийняття особистих виважених фінансових рішень у житті. Наша спільна мета – створити умови для розвитку особистості і надати можливості для всіх груп населення зрозуміти світ фінансів, свої права, обов'язки і можливості для реалізації талантів і мрій".

 

Як зауважила ректор ДВНЗ "Університет банківської справи" Анжела Кузнєцова, кожен учасник Global Money Week має нагоду відкрити для себе нові фінансові знання та підвищити рівень своєї фінансової грамотності.

 

Тож у рамках Всесвітнього тижня грошей:

 

      12 – 16 березня 2018 року – по всій Україні відбулися настільні ігри Cash-flow (бізнес-симулятор), фінансові брейн-ринги, інтерактивні бліц-ігри, заняття з планування сімейного бюджету, круглі столи та інші заходи, мета яких допомогти молоді приймати самостійні фінансові рішення та набути практичні навички з питань управління грошовими потоками. У цих заходах взяли участь майже 150 тисяч учнів і студентів.

 

      14 – 15 березня – у центральному офісі Національного банку в Києві пройшли дебати щодо переваг Cashless та банківських заощаджень, під час яких молодь Києва продемонструвала свої інтелектуальні та ораторські здібності. Участь у цих командних інтелектуальних іграх взяли близько 100 студентів Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана, Київського технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Сікорського", ДВНЗ "Університет банківської справи", Київського торговельно-економічного університету, Київського національного університету будівництва та архітектури, а також Державного університету інфраструктури та технологій.

 

      17 березня – у Національному банку пройшла Велика фінансова гра-симулятор "Життєвий капітал", яка є українським аналогом гри Cash-flow, серед студентів київських вищих навчальних закладів. Одночасно за 14 столами зібралося понад 120 представників активної молоді. Учасники не просто цікаво провели цей день, але й здобули практичні навички, необхідні для прийняття фінансових рішень у реальному житті. Учасників Великої гри привітали заступник голови Національного банку Роман Борисенко, керівник програм фінансового сектору USAID Наталія Бережна і професор Університету банківської справи, доктор економічних наук Тамара Смовженко.

 

      18 березня – Національний банк України вперше відчинив свої двері для відвідувачів та провів День відкритих дверей для 500 членів родин та друзі працівників центрального банку. Цей захід став завершальним у рамках Всесвітнього тижня грошей. Екскурсоводи, якими були волонтери-працівники банку, провели 21 екскурсію будівлею Національного банку. Крім того, у День відкритих дверей до банку завітала Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні Марі Йованович разом із співробітниками посольства.

 

Також цими днями серед студентів проводився конкурс відео-робіт на тему "Фінансова грамотність". Усі, хто цікавиться фінансами, мали можливість в онлайн-режимі переглянути серію освітніх лекцій від провідних фінансових експертів.

 

Спеціально до Global Money Week Музей грошей Національного банку розробив нову програму для учнів та студентів, яка складалася з тематичної екскурсії "До 100-річчя Української революції", оглядової екскурсії-інтерактивного квесту, а також серії лекцій "Грошовий обіг в Україні у часи Київської Русі", "Грошовий обіг в Україні у Другій світовій війні" та "Поведінкова економіка: як ми приймаємо фінансові рішення".

 

За час проведення Global Money Week до Музею грошей Національного банку завітали майже 1 000 гостей. Нові тематичні екскурсії та лекції вже доступні для замовлення та відвідування (як індивідуально, так і групою) у слушний день та час.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   21.03.2018