Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2018 рік

Національний банк уточнив розрахунок окремих економічних нормативів у зв’язку з запровадженням МСФЗ 9

30.03.2018

 

 

Національний банк України уніс зміни до розрахунку окремих економічних нормативів. Це зумовлено переходом банків до застосування Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 "Фінансові інструменти", зокрема особливостями відображення в бухгалтерському обліку очікуваних кредитних збитків за фінансовими інструментами.

 

Так, центральний банк дозволив враховувати очікувані кредитні збитки за фінансовими інструментами, що відображені на окремих аналітичних рахунках дисконтів, при розрахунку нормативів капіталу, кредитного ризику та ліквідності. Ці Зміни затверджені постановою Правління Національного банку від 30 березня 2018 року № 33 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні", яка набирає чинності через 30 днів із дня її офіційного опублікування.

 

 

Довідково

 

Розрахунок економічних нормативів здійснюється відповідно до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 року № 368.

 

Бухгалтерський облік фінансових інструментів здійснюється відповідно до Інструкції з бухгалтерського обліку операцій із фінансовими інструментами в банках України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 лютого 2018 року № 14.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   30.03.2018