Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Публікація центробанком прогнозів процентної ставки впливає на рівень випуску продукції та інфляції – відкритий дослідницький семінар НБУ

03.05.2018

прес-реліз

 

У Національному банку відбувся черговий відкритий дослідницький семінар, під час якого доктор Девід Вестін, головний експерт відділу досліджень департаменту монетарної політики Центрального банку Швеції, презентував дослідження, проведене спільно із Орестом Трістані, старшим експертом департаменту досліджень Європейського центрального банку, на тему особливостей монетарної політики в умовах розбіжностей в прогнозах центрального банку та очікуваннях приватного сектору економіки.

 

Під час семінару доктор Вестін обговорював питання наслідків оголошення центральним банком прогнозу процентної ставки за різних умов формування очікувань в економіці. За стандартних припущень щодо раціональності очікувань економічних агентів, що володіють повною інформацією, анонсування траєкторії зміни процентної ставки центральним банком є достатньою умовою для формування у приватного сектору очікувань, що відповідають намірам центробанку. Однак, як показано в дослідженні на основі даних зі Швеції, це не завжди відповідає дійсності.

 

Робота Девіда Вестіна та Ореста Трістані присвячена поясненню розбіжності між теорією та практикою за допомогою моделі, що містить процес двостороннього навчання. На прикладі Швеції результати дослідження демонструють, що врахування в моделі невизначеності щодо рівня нейтральної процентної ставки та сприйняття змін в інфляційних цілях краще пояснюють статистичні дані. Важливим висновком дослідження є те, що, незважаючи на ослаблення впливу анонсів центрального банку на формування очікувань приватного сектора в умовах невизначеності, відмова від публікації прогнозів процентної ставки центробанку спричиняє ще більші коливання в рівнях випуску продукції та інфляції.

 

Відеозапис семінару можна переглянути за посиланням.

 

З матеріалами попередніх відкритих наукових семінарів можна ознайомитись за посиланням.

 

Запрошуємо потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах. Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: research@bank.gov.ua

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   03.05.2018