Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Степан Кубів: Національний банк України наполягає на забезпеченні безперебійного обслуговування клієнтів кримських підрозділів банків

18.04.2014

прес-реліз

 

Сьогодні, 18 квітня, Голова Національного банку Степан Кубів зустрівся з представниками ініціативної групи, що представляє інтереси громадян України, які виїхали з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя на тимчасове перебування до інших регіонів України.

 

Степан Кубів зауважив, що Національний банк України уважно відстежує  ситуацію та опрацьовує шляхи вирішення наявних проблем, а саме відновлення доступу до депозитних, зарплатних, пенсійних та інших поточних рахунків клієнтів філій та відділень банків, розташованих в Автономній Республіці Крим.

 

Зважаючи на нинішню складну ситуацію, ми просто не маємо морального права залишитися осторонь проблем, які постали, зокрема, і перед вимушеними переселенцями з кримського регіону”, – наголосив він і запевнив представників ініціативної групи, що вже найближчим часом буде запроваджено механізм відновлення законного права громадян розпоряджатися своїми доходами і заощадженнями.

 

Як пояснив Голова Національного банку, кримчани, які виїхали на тимчасове перебування до інших регіонів України, мають у першу чергу звернутися до органів соціальної політики на місцях, для підтвердження свого статусу та отримання відповідних довідок. З такою довідкою клієнти кримських підрозділів банків зможуть звертатися до інших відділень своїх банківських установ для проведення ідентифікації та активації депозитних та поточних рахунків.

 

“Національний банк наполягає на забезпеченні безперебійного обслуговування клієнтів кримських підрозділів банків. Ми вже звернулися до банківських установ з проханням якнайшвидше розробити порядок надання послуг та виконання зобов’язань перед вкладниками або іншими кредиторами, які є клієнтами підрозділів у Криму, а також розмістити детальну інформацію з цього приводу на власних офіційних веб-сайтах, – розповів Степан Кубів і додав, що спільними зусиллями влади, банківської спільноти і громадськості буде подолано всі тимчасові труднощі та забезпечено безперешкодний доступ українських громадян до своїх коштів.

 

Нагадаємо, що 15 квітня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, який дасть змогу належним чином організувати роботу банківських установ, забезпечити захист прав споживачів фінансових послуг та своєчасне виконання зобов’язань банків перед вкладниками, що проживають в  Криму.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   18.04.2014