Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2018 рік

Національний банк привів свої вимоги у відповідність до рішення РНБО про застосування та скасування санкцій

24.05.2018

 

 

Національний банк привів свої вимоги у відповідність до рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 02 травня 2018 року "Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", уведеного у дію Указом Президента України від 14 травня 2018 року № 126/2018.

 

Зокрема на виконання пункту 4* цього рішення, Національний банк продовжив механізм реалізації застосованих  РНБО санкцій банками, небанківськими установами, національним оператором поштового зв’язку, платіжними організаціями.

 

Крім того,  регулятор дозволив докапіталізацію підсанкційних українських банків їхніми материнськими структурами, зареєстрованими відповідно до  законодавства іноземної держави. Це дасть змогу уникнути визнання підсанкційних українських дочірніх банків неплатоспроможними через недостатність капіталу, адже така ситуація  може спричинити додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та бюджет України.

 

Зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку України № 55 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року № 654" від 24 травня 2018 року. Вони набувають чинності з 25 травня 2018 року.

 

*Пунктом 4 рішення РНБО від 02 травня 2018 року Кабінету Міністрів України разом зі Службою безпеки України та Національним банком України доручено забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), застосованих до осіб, передбачених у додатках до цього рішення Ради національної безпеки і оборони України.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   24.05.2018