Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Міжнародні резерви становили 18,1 млрд дол. США за підсумками травня 2018 року

05.06.2018

прес-реліз

 

Міжнародні резерви України становили 18 119,7 млн дол. США (в еквіваленті) станом на 01 червня 2018 року, за попередніми даними. За травень вони скоротилися на 1,6% у зв’язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті.

 

По-перше, 455,1 млн дол. США (у еквіваленті) Уряд та Національний банк України сплатили на користь Міжнародного валютного фонду протягом травня.

 

По-друге, 214,4 млн дол. США було спрямовано на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в інвалюті у сумі 214,4 млн дол. США (крім платежів на користь МВФ), з яких 126,2 млн дол. США – обслуговування та погашення за ОВДП та 18,5 млн дол. США – обслуговування за суверенних єврооблігацій України.

 

Водночас, основним джерелом поповнення резервів у травні залишалася купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку. Завдяки високим цінам на товари українського експорту (метали, руду та зернові) на зовнішніх ринках, а також збільшенню пропозиції валюти з боку банків, яким з початку квітня Національний банк розширив можливості проводити на власні операції з іноземною валютою на міжбанківському ринку.

 

За домінування пропозиції іноземної валюти над попитом Національний банк користувався можливістю поповнити міжнародні резерви, необхідні для забезпечення макрофінансової стабільності, без протидії зміцненню обмінного курсу гривні. За підсумками травня Національний банк купив на міжбанківському ринку 181,2 млн дол. США. Всі операції з купівлі здійснювалися у формі інтервенцій за найкращим курсом. Нагадуємо, у ІІ кварталі 2018 року Національний банк має намір купувати до 10 млн дол. США на міжбанківському валютному ринку на день для нарощування міжнародних резервів.

 

Також у минулому місяці до резервів надійшло 272,3 млн дол. США та 64,6 млн євро від розміщення Урядом ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

 

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 162,3 млн дол. США.

 

В цілому, станом на 01 червня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.06.2018