Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

У травні 2018 року банки активно залучали кошти бізнесу та продовжували нарощувати кредитування населення

13.06.2018

прес-реліз

 

У травні 2018 року продовжувався приплив гривневих коштів бізнесу та зростало кредитування населення. Про такі тенденції свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за травень 2018 року.

 

Портфель депозитів у національній валюті зріс на 1,1% порівняно з квітнем, або на 5,6 млрд грн до 507 млрд грн.

 

Зокрема, у травні, прискорився приплив коштів юридичних осіб у національній валюті – депозитний портфель бізнесу у платоспроможних банках зріс на 3.3% (у порівнянні з 3.2% у минулому місяці), до майже 259 млрд грн. Також збільшив обсяг вкладів у іноземній валюті на 1% до 5,1 млрд дол. США.

 

Натомість обсяг депозитів фізичних осіб у платоспроможних банках дещо скоротився: гривневих – на 1,1% (порівняно з 3,7% притоку у квітні) до 248 млрд грн, у іноземній валюті – на 0,6% до 8,5 млрд дол. США. Така динаміка депозитів відображає сезонне збільшення витрачання коштів у період травневих свят.

 

Кредитний портфель у національній валюті в травні зріс на 1% до 594 млрд грн, порівняно з 0,8% у попередньому місяці.

 

Передусім банки продовжували активно кредитувати населення – залишки за гривневими кредитами зросли на 3,5% до 117 млрд грн. У минулому місяці зростання становило 1,6%. Портфель гривневих кредитів бізнесу у травні зріс на 0,4% до 477 млрд грн.

 

В умовах незмінної облікової ставки Національного банку в останні кілька місяців незначні коливання відсоткових ставок банків відображали кон’юнктурні умови на окремих сегментах ринку.

 

Ставки за гривневими депозитами бізнесу в травні незначно зросли на 0,1 п.п до 11,4% річних з огляду на помірну динаміку таких депозитів у попередні періоди та посилення конкуренції між банками за кошти юридичних осіб. Подорожчала і вартість нових кредитів бізнесу в гривні – на 0,3 в.п. до 17% річних.

 

В той же час, ставки за депозитами фізичних осіб, як у гривні (на 0.2 в.п. до 10,8% річних), так і в валюті (на 0.1% до 2.2% річних) незначно знизилися. Зниження ставок за депозитами в гривні значною мірою відображало зусилля банків у напрямку поліпшення строкової структури депозитів. Зокрема підвищилися ставки за депозитами строком від 6 місяців до 1 року та більше 1 року, тоді як ставки за депозитами меншої строковості переважно знижувалися. З огляду на певне зниження вартості фондування банків, скоротилася й вартість кредитів у гривні для фізичних осіб - на 0.3 в.п.

 

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у травні 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (червня 2018).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.06.2018