Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Відкритий дослідницький семінар НБУ: криптовалюту не можна вважати альтернативними грошима

22.06.2018

прес-реліз

 

Минулого тижня у Національному банку України відбувся відкритий дослідницький семінар доктора Габріеля Содерберга, дослідника Університету Упсали та економіста центрального банку Швеції Sveriges Riksbank, який приїхав до Києва для виступу на форумі з фінансової інклюзії Finclusion UA, організованому Mastercard і Національним банком України.

 

Шведський економіст презентував своє дослідження "Гроші у минулому та 21-му столітті: принципи довіри та функціонування" щодо ролі криптовалюти у сучасному світі. Він розпочав з короткого екскурсу в історію грошей і основну частину презентації було присвячено обговоренню криптовалюти та її особливостей.

 

Доктор Содерберг зазначив, що однією з причин стрімкого зростання популярності криптовалюти є відсутність довіри громадян до центральних банків і банківської системи загалом, а також високий рівень довіри до комп’ютерів. Окрім того, доповідач підкреслив, що сьогодні криптовалюту не можна вважати альтернативними грошима, адже їй більше притаманні властивості активів, аніж власне валют. Для того, щоб криптоактиви стали повноцінними грошима, необхідна певна "акредитація" центральними банками.

 

Дослідження: https://bit.ly/2Jm8ote

 

Презентація: https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=72177757

 

Відеозапис семінару: https://www.youtube.com/watch?v=n2s4ths4vBU

 

З матеріалами попередніх відкритих дослідницьких семінарів можна буде ознайомитись за посиланням.

 

Запрошуємо потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах. Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: research@bank.gov.ua.


 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   22.06.2018