Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Верховний Суд підтримав правову позицію Національного банку стосовно забезпечення виконання зобов’язань Приватбанку за кредитами рефінансування

04.07.2018

прес-реліз

 

Верховний Суд 3 липня 2018 року поставив крапку у тривалому  судовому спорі щодо  забезпечення виконання зобов’язань АТ КБ «Приватбанк» перед НБУ за кредитами рефінансування.

 

Йдеться про позови товариств «Агротермінал Логістик» та «Проектно-пошуковий інститут «Південмедбіосинтез» до НБУ про розірвання іпотечних договорів з АТ КБ «Приватбанк». Позивачі, зокрема, наголошували на тому, що зміни у корпоративному портфелі  позичальника (у даному випадку зміна власника банку) є істотною зміною обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, через що такий договір підлягає розірванню.

 

Перша та апеляційні інстанції підтримали позивачів.

 

Національний банк та АТ КБ «Приватбанк» не погодилися з такими рішеннями суддів та  звернулися із касаційними скаргами до суду найвищої інстанції.

 

Після всебічного вивчення суті спору Верховний Суд скасував попередні судові рішення та повністю відмовив у позовах ТОВ «Агротермінал Логістик» й ПАТ «ППІ «Південмедбіосинтез».

 

Національний банк вважає ці рішення Верховного Суду одним з прикладів забезпечення принципу верховенства права в сучасних умовах реформування правосуддя в Україні.

 

Національний банк також очікує, що надалі суди враховуватимуть правову позицію Верховного Суду в подібних спорах.

 

Однак, варто зазначити, що ретельний підхід, повний та всебічний розгляд справи дозволяє українським судам приймати справедливі рішення за подібними спорами, не очікуючи прикладу від найвищого суду. Зокрема, 2 липня  2018 року Київський апеляційний господарський суд розглянув апеляційні скарги НБУ та АТ КБ «Приватбанк» на рішення Господарського суду міста Києва у справі за позовом ТОВ «Імме» до НБУ та АТ КБ «Приватбанк» про розірвання іпотечного договору. Суд задовольнив апеляційні скарги регулятора і банку, та відмовив  в задоволенні позову ТОВ «Імме» у повному обсязі.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.07.2018