Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Міжнародні резерви становили 18,0 млрд дол. США за підсумками червня 2018 року

05.07.2018

прес-реліз

 

Міжнародні резерви України становили 17 978,2 млн дол. США (в еквіваленті) станом на 01 липня 2018 року, за попередніми даними. За червень вони скоротилися на 1,1% у зв’язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті.

 

По-перше, 562,4 млн дол. США було спрямовано на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного боргу в інвалюті (крім платежів на користь МВФ), з яких 552,5 млн дол. США – обслуговування та погашення за ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

 

По-друге, 162,0 млн дол. США (у еквіваленті) Уряд та Національний банк України сплатили на користь Міжнародного валютного фонду протягом червня.

 

Основним джерелом поповнення резервів у червні стали надходження на користь Уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 539,4 млн дол. США.

 

Водночас, купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку припинила бути головним джерелом поповнення резервів, яким була в минулі місяці. З огляду на певне погіршення зовнішньої цінової кон’юнктури для товарів українського експорту і спад інтересів міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються, можливості Національного банку викуповувати надлишкову пропозицію іноземної валюти для поповнення резервів без тиску на обмінний курс гривні були обмежені. Також у червні Національний банк вперше з січня поновив продаж іноземної валюти на міжбанківському рикну для згладжування надмірних коливань обмінного курсу.

 

Як наслідок, чиста купівля іноземної валюти Національним банком скоротилася до 24,0 млн дол. США у червні. Зокрема:

 

·

90,0 млн дол. США становила купівля іноземної валюти (всі операції з купівлі здійснювалися у формі інтервенцій за вибором найкращої ціни),

·

66,0 млн дол. США становив продаж іноземної валюти (всі операції з продажу здійснювалися у формі інтервенцій за вибором найкращої ціни).

 

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу долара США до інших валют та банківських металів) на суму 38,2 млн дол. США.

 

В цілому, станом на 01 липня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.07.2018