Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Відкритий дослідницький семінар НБУ: Трансмісія міжнародних шоків на країни СНД: глобальна векторна авторегресійна модель

17.07.2018

прес-реліз

 

6 липня 2018 року в Національному банку України відбувся традиційний відкритий дослідницький семінар, під час якого дослідник Національного банку Олександр Фарина презентував своє дослідження на тему «Трансмісія міжнародних шоків на країни СНД: глобальна векторна авторегресійна модель», виконане у співпраці з Хелі Сімолою з Інституту перехідних економік Банку Фінляндії (BOFIT).

 

У досліджені використано глобальну векторну авторегресійну модель (Global VAR) для оцінки того, як чутливість економік регіону СНД до зовнішніх шоків випуску та цін на нафту змінилась за останні десятиліття враховуючи значні зміни у торговельних та фінансових взаємозв’язках між країнами. Згідно з результатами дослідження, США відіграє домінантну роль в світовій економіці та, зокрема, для країн СНД, проте вплив дещо зменшується з часом. Крім того, незважаючи на збільшення важливості Китаю на світовій арені, чутливість до шоків в Китаї залишається помірною. Водночас, вплив Єврозони та РФ на регіон СНД значно зріс незважаючи на зниження торговельних та фінансових взаємозв’язків між СНД та РФ. Зрештою, регіональні шоки випуску та шоки цін на нафту стають основними драйверами економічного розвитку в СНД.

 

Презентація

 

Відео

 

 

Запрошуємо потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах. Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: research@bank.gov.ua.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   17.07.2018