Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2018 рік

Національний банк України пропонує уточнити порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації

19.07.2018

 

Національний банк розробив та пропонує для громадського обговорення проект змін до Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації[1] (далі – Проект змін).

 

Розробка Проекту змін зумовлена необхідністю уточнення вимог Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації з урахуванням набутого досвіду видачі таких ліцензій юридичним особам.

 

Норми цього документу сприятимуть забезпеченню максимально прозорого надання банкам послуг з інкасації, оброблення та зберігання готівки юридичними особами (небанківськими установами).

 

Проект змін розроблений з метою:

·          уточнення вимог до фінансового стану юридичної особи;

·          конкретизація вимог до ділової репутації юридичної особи, її керівників, власників істотної участі в ній та керівника підрозділу інкасації;

·          встановлення порядку подання відомостей про структуру власності юридичної особи;

·          уточнення порядку анулювання, зупинення та поновлення дії ліцензії;

·          надання юридичній особі можливості розширення діяльності на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки.

 

Нагадаємо, що Національним банком України уже видано вісім ліцензій на надання банкам послуг з інкасації – ТОВ "СІТ СЕК'ЮРИТІ", ТОВ "Український сервіс інкасації", ТОВ "Перша інкасаторська компанія",  ТОВ “О-МЕГА”,  ТОВ "Агентство комплексної безпеки – охоронна фірма", ТОВ "Діамант Сек’юриті"; ТОВ "Панорама Прикарпаття" та ПП "Комсервіс-Безпека".

 

Зауваження та пропозиції до проекту Постанови приймаються до 20 серпня 2018 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

 

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент грошового обігу.

 

Електронна адреса: 11emis@U0H0, Anatolii.Babych@bank.gov.ua.

 

Аналіз регуляторного впливу проекту змін.

 

Проект змін розміщено для громадського обговорення на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України, оскільки відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" він має оприлюднюватися з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.[1] затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2015 року № 926.  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   19.07.2018