Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2018 рік

Національний банк відкликав генеральну ліцензію на здійснення обміну валют у ТОВ "ФК "ІКС"

12.10.2018

 

 

Національним банком України 11 жовтня 2018 року прийнято рішення про відкликання (анулювання) у ТОВ “ФК “ІКС” генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій від 25.05.2016 № 189 (діяльність з обміну валют).

 

Відповідне рішення прийняте у зв’язку з визнанням структури власності ТОВ “ФК “ІКС” непрозорою та установленням ряду суттєвих порушень ТОВ “ФК “ІКС” порядку проведення валютно-обмінних операцій і вимог до організації захисту приміщень.

 

Так, починаючи з 2017 року Національний банк України звертав увагу ТОВ “ФК “ІКС” на невідповідність структури власності вимогам щодо прозорості та тривалий час проводив взаємодію із ТОВ “ФК “ІКС” щодо приведення структури власності у відповідність до встановлених вимог.

 

Натомість, замість приведення структури власності у відповідність до вимог щодо прозорості та виконання власниками істотної участі вимог чинного законодавства, зокрема отримання погодження на набуття істотної участі у профільного регулятора - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, – до структури власності ТОВ “ФК “ІКС” була заведена “футбольна команда” з 11 фізичних осіб, внаслідок чого відбулося розмиття власності таким чином, що жоден з нових учасників ТОВ “ФК “ІКС” не володів істотною участю.

 

Крім того, ТОВ “ФК “ІКС” було допущено значну кількість порушень вимог до організації захисту приміщень, в яких проводиться діяльність з обміну валют, зокрема щодо обладнання робочих місць касирів елементами відгороджувальних конструкцій, що відповідають встановленим вимогам, системою відеоспостереження, сповіщувачем системи тривожної сигналізації.

 

Також, в діяльності ТОВ “ФК “ІКС” було виявлено ряд порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій, зокрема здійснення операцій з продажу іноземної валюти без документального оформлення, без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без оформлення квитанцій про здійснення валютно-обмінних операцій. Крім того, під час перевірок ТОВ “ФК “ІКС” неодноразово допускалися факти неподання матеріалів на письмовий запит уповноваженого працівника Національного банку України.

 

Національний банк України звертає увагу учасників ринку валютно-обмінних операцій на необхідність сумлінного дотримання вимог законодавства, в тому числі нормативно-правових актів НБУ,  при здійсненні діяльності з обміну валют.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   12.10.2018