Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2018 рік

Відбулось перше засідання Комітету з врегулювання недіючих кредитів державних банків

22.10.2018

прес-реліз

 

У Національному банку відбулось перше засідання робочої групи (Комітету) з врегулювання непрацюючих кредитів державних банків, утвореного рішенням Ради з фінансової стабільності.

 

Згідно з регламентом до складу Комітету увійшли в.о. Міністра фінансів Оксана Маркарова, перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова, заступник Міністра фінансів Юрій Гелетій, радник Міністра фінансів Масару Танака, директор юридичного департаменту Міністерства фінансів України Олена Скрипкіна, директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук, директор департаменту банківського нагляду НБУ Дегтярьова Наталія, директор юридичного департаменту НБУ Заморський Олег, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут.

 

Під час засідання Комітету учасники обговорили поточний стан роботи державних банків з непрацюючими кредитами та ключові перешкоди для ефективного захисту інтересів банків у взаємодії із недобросовісними позичальниками. Було ухвалено рішення розробити загальні принципи з врегулювання NPL для державних банків для затвердження на наступному засіданні Комітету.

 

"Початок роботи Комітету є важливим етапом роботи над вирішенням проблеми непрацюючих кредитів у державних банках. У групі державних банків частка NPL сягає 70% портфелю, ця проблема носить системний характер. Серед іншого, складність полягає в існуванні спільних позичальників, які обслуговують борги в окремих приватних банках і не обслуговують в державних. Регулярні обговорення в рамках Комітету серед іншого сприятимуть розробці оптимальних умов для реструктуризацій кредитів таким позичальникам", - зауважила у ході засідання Катерина Рожкова.

 

За рішенням Комітету та з врахуванням рекомендацій МВФ, з кінця грудня 2018 року Міністерство фінансів розпочне регулярно інформувати громадськість про результати роботи з врегулювання NPL державних банків.

 

Довідково: Комітет (робоча група) з врегулювання недіючих кредитів державних банків був створений рішенням Ради з фінансової стабільності у липні 2018 року. До його складу входять представники Національного банку України, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Основними завданнями Комітету є розробка та надання рекомендацій органам управління державних банків в питаннях роботи з непрацюючими кредитами.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   22.10.2018