Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Непрофільні активи Національного банку загальною вартістю понад 1 млрд. грн. будуть реалізовані

20.08.2014

прес-реліз

 

Національний банк ухвалив рішення про призупинення капітальних витрат, а також реалізацію непрофільних активів на загальну суму понад 1 млрд. грн. Йдеться про низку об’єктів для забезпечення виконання невластивих функцій центрального банку, серед яких, зокрема, оздоровчий комплекc "Прикарпаття" у м. Яремче.

 

Рішення було нещодавно ухвалено Правлінням Національного банку на основі пропозицій Комітету з управління активами і пасивами центробанку щодо подальшої долі непрофільних активів. Як відомо, ще у квітні 2014 року будівельні роботи за дев’ятьма такими об’єктами були призупинені.

 

Варто зазначити, що останнім часом у деяких ЗМІ з’явилася інформація про те, що Управління Національного банку в Івано-Франківській області за результатами тендера уклало угоду з ТОВ "Житлобуд-І" на оснащення оздоровчого комплексу "Прикарпаття" (м. Яремче) на суму 7,64 млн. грн.

 

Рішення про закінчення будівництва цього об’єкта було прийняте ще в I кварталі 2014 року. Понад 80% із зазначених коштів були передбачені для завершення будівельно-монтажних та опоряджувальних робіт, подальшої консервації та реалізації об’єкта.

 

За словами Голови Національного банку Валерії Гонтаревої, одразу після її приходу на посаду всі подібні проекти були призупинені, а відповідне рішення Національного банку про подальшу реалізацію низки непрофільних об’єктів є проявом прозорості і послідовності центрального банку в цьому питанні. "Я не вважаю за доцільне витрачати гроші на утримання таких об’єктів, тому усі вони мають бути продані або ліквідовані", – зазначила вона.

 

Нагадаємо, раніше Валерія Гонтарева заявляла, що Національний банк має намір позбутися усіх невластивих центральному банку функцій, а також непрофільних активів, серед яких, зокрема, і згаданий оздоровчий комплекс.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   20.08.2014