Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2018 рік

Національний банк продовжив строк дії наданих небанківським установам генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій

15.11.2018

 

 

Для забезпечення рівних та єдиних умов для діяльності учасників небанківського фінансового ринку Національний банк України продовжив небанківським фінансовим установам до 7 травня 2019 року дію тих генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, строк дії яких закінчується у період з 15 листопада 2018 року до 6 травня 2019 року.

 

Продовження строку дії відповідних ліцензій пов’язане з уведенням в дію 7 лютого 2019 року Закону України "Про валюту і валютні операції", яким передбачено, що ліцензії на здійснення валютних операцій, видані після введення його в дію, діятимуть безстроково.

 

У зв’язку з цим могла виникнути ситуація, при якій небанківські фінансові установи, дія ліцензій яких закінчується до введення в дію Закону України "Про валюту і валютні операції", отримали б строкові ліцензії, а установи, дія ліцензій яких закінчується після введення в дію цього закону, - безстрокові.

 

Зазначимо, що на сьогодні Національним банком видано генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій 90 небанківським фінансовим установам та національному оператору поштового зв’язку, з них 33 ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют. При цьому, у 10 небанківських фінансових установ строк дії ліцензії закінчується в період до 7 лютого 2019 року, а ще у 7 небанківських фінансових установ - протягом трьох місяців після дати введення в дію цього закону.

 

Щоб усунути невідповідності Правління НБУ схвалило постанову № 122 "Про дію генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, наданих небанківським фінансовим установам" від 15 листопада 2018 року. Завдяки новій постанові вищезазначені небанківські фінансові установи зможуть відразу отримати безстрокові ліцензії на здійснення валютних операцій після введення в дію Закону України "Про валюту і валютні операції".

 

Постанова набирає чинності 16 листопада 2018 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.11.2018