Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2018 рік

Національний банк запровадив сучасні підходи до подання звітності учасниками ринку

20.11.2018

 

 

Національний банк України затвердив сучасні та зручніші правила складання та подання до Національного банку статистичної звітності, які набудуть чинності 01 січня 2019 року.

 

Зокрема, новими підходами передбачено:

      подання з початку 2019 року даних у форматі XML, що відповідає міжнародній практиці. До цього часу банки використовували розроблений Національним банком формат для подання звітності;

      систематизацію показників статистичної звітності в зручніший та зрозуміліший для користувачів єдиний реєстр, який замінює діючі форми та є в публічному доступі на офіційній сторінці Національного банку;

      використання відкритих каналів для передачі даних з високим рівнем захисту інформації: подання звітності здійснюється через веб-портал Національного банку або API, що робить процес подачі зручним.

 

На додаток, в нових правилах унормовано вимогу щодо накладання уповноваженою особою електронного підпису на файл з показниками статистичної звітності, що не потребуватиме в подальшому підтвердження на паперовому носії.

 

Проект нових правил неодноразово обговорювався з банківською спільнотою. Нові правила дозволять підвищити гнучкість процесу оновлення вимог до статистичної звітності у майбутньому і забезпечити підвищення якості звітних даних через удосконалення алгоритмів контролю за ними при формуванні статистичної звітності. Це сприятиме запровадженню загальновизнаних міжнародних практик та формуванню засад для переходу до подання Національним банком звітності європейським регуляторам.

 

Додаткові роз’яснення та матеріали розміщені на сайті Національного банку, у розділі "Статистика – організація статистичної звітності".

 

Зазначені підходи затверджено постановою Правління Національного банку України від 13 листопада 2018 року № 120 "Про затвердження Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України". Постанова набуває чинності 01 січня 2019 року.

 

До цього часу залишаються чинними Правила організації статистичної звітності, що подається до Національного банку, затверджені постановою Правління Національного банку України від 01 березня 2016 № 129 зі змінами.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   20.11.2018