Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2018 рік

Національний банк уточнив процедуру визначення пов’язаних із банками осіб

27.11.2018

 

 

З метою підвищення ефективності процесу управління операціями з пов’язаними із банками особами Національний банк України надав комерційним банкам можливість самостійно встановлювати порядок затвердження переліку пов’язаних з банком осіб.

 

Додатково уточнено строк, упродовж котрого банк зобов’язується визначити у статистичній звітності особу як пов’язану із банком відповідно до рішення Національного банку, а також порядок визначення особи непов’язаною із банком у зв’язку із втратою цією особою ознак пов’язаності через певний час.

 

Відповідно до затверджених змін банк  має звернутися до Національного банку з клопотанням  про втрату ознак пов’язаності особи, яка раніше була визнана регулятором пов’язаною особою із банком, але з часом втратила ознаки пов’язаності, для отримання погодження можливості виключення такої особи із переліку пов’язаних із банками осіб.

 

Клопотання банку має бути обґрунтованим, тобто факт втрати пов’язаності повинен бути підтверджений документально.

 

Відповідні зміни запроваджені постановою Правління НБУ №125 «Про внесення змін до Положення про визначення пов’язаних із банком осіб» від 26 листопада 2018 року. Постанова набирає чинності з 28 листопада 2018 року.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   27.11.2018