Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2018 рік

Національний банк змінив деякі вимоги до аудиту банків

28.12.2018

 

 

Національний банк України вніс зміни до двох своїх положень, якими регулюються питання проведення аудиту банків.

 

Змінами до Положення про організацію внутрішнього аудиту в банках України[*] Національний банк гармонізував  вимогу до освіти керівника підрозділу внутрішнього аудиту банку з вимогою до освіти керівника банку, визначеною статтею 42 Закону України "Про банки і банківську діяльність". Вимога до їх освіти буде однаковою. Зокрема, вони повинні мати вищу освіту.

 

Крім того, регулятор встановив  вимогу щодо наявності досвіду роботи для керівника підрозділу внутрішнього аудиту у сфері аудиторської діяльності не менше п’яти років, з яких не менше трьох років у банку(ах). В Положенні також врегульовано порядок проведення внутрішнього аудиту в учасника банківської групи. Він проводиться підрозділом внутрішнього аудиту банківської групи, якщо учасник банківської групи згідно з законодавством не зобов’язаний створити власний підрозділ внутрішнього аудиту.

 

Зміною до Положення про порядок подання банком до НБУ аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінансової звітності[†] регулятор привів вимогу щодо складання банком форми статистичної звітності про структуру активів та зобов’язань за строками у відповідність до вимог нової редакції Правил організації статистичної звітності, що подається до НБУ.

 

Відповідні зміни внесені постановою Правління Національного банку України № 152  від 26 грудня 2018 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань аудиту банків”, яка набуває чинності з 29 грудня 2018 року. Зміна до Положення №90 набирає чинності з 01 січня 2019 року.

 

 [*] Положення про організацію внутрішнього аудиту в банках України, затверджене постановою Правління НБУ від 10 травня 2016 року № 311.

 

[†] Положення про порядок подання банком до НБУ аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінансової звітності,  затверджене постановою Правління НБУ від 02 серпня 2018 року № 90.  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   28.12.2018