Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення

Національний банк розширив перелік видів діяльності CIT-компаній та оновив порядок видачі ліцензій на надання банкам послуг з інкасації

08.01.2019

 

Національний банк України розширив перелік видів діяльності CIT-компаній та оновив порядок видачі ліцензій на надання банкам послуг з інкасації.

 

Відповідні зміни містить нова редакція Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації (далі – Положення).

 

Положення розширює перелік видів діяльності юридичних осіб, які мають право надавати банкам послуги з інкасації (Cash-in-Transit компаній або СІТ-компаній), а також суттєво удосконалює порядок видачі ліцензій на надання банкам послуг з інкасації.

 

Відтепер, окрім надання безпосередньо послуг з інкасації, CIT-компанії матимуть можливість розширити власну діяльність на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки, за умови отримання відповідного погодження Національного банку.

 

Надання CIT-компаніями таких послуг суттєво розширить можливості для аутсорсингу в сфері готівкового обігу.

 

Водночас Положення встановлює більш жорсткі вимоги до фінансового стану, структури власності, ділової репутації керівників та власників істотної участі CIT-компаній.

 

Так, відтепер для отримання ліцензії на право надання банкам послуг з інкасації юридична особа повинна мати кошти в розмірі, передбаченому бізнес-планом на перший рік діяльності, але не менше 2 млн. грн (для надання послуг з інкасації) та 3 млн. грн (для діяльності з оброблення та зберігання готівки).

 

Крім того, відповідні юридичні особи повинні будуть відповідати вимогам щодо прозорості структури власності, зокрема відсутності циклічної структури власності та відсутності у ній трастових конструкцій.

 

Ліцензії CIT-компаніям видаватимуться шляхом внесення відповідного запису до електронного реєстру ліцензій. У разі необхідності, перевірити наявність та статус ліцензії в будь-який час можна за допомогою веб-сайту НБУ.

 

Зазначені зміни затверджені постановою Правління НБУ від 22 грудня 2018 року № 150 "Про внесення змін до Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації" та набирають чинності з 9 січня 2019 року.

 

Нагадаємо, що на сьогодні в Україні здійснюють діяльність 9 CIT-компаній, які отримали ліцензію Національного банку на надання банкам послуг з інкасації.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   08.01.2019