Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Кредитори на P2P-платформах можуть ухвалювати нераціональні рішення – відкритий дослідницький семінар

14.01.2019

прес-реліз

 

26 грудня 2018 року у Національному банку України відбувся відкритий дослідницький семінар, на якому Олександр Талавера, професор фінансів школи менеджменту університету Суонсі, Великобританія, розповів про сучасні тренди у дослідженні P2P-кредитування.

 

Упродовж семінару Олександр Талавера презентував попередні результати вивчення особливостей функціонування онлайн-платформ для операцій кредитування між фізичними особами - P2P-кредитування. З розвитком технологічних можливостей такі платформи набувають все більшої популярності у світі та в Україні зокрема. Водночас вони дають змогу використовувати великі масиви даних для досліджень поведінки позичальників та кредиторів на мікро-рівні.

 

Олександр Талавера використовує ці дані для вивчення випадків, коли позичальники надають недостовірну інформацію про себе, коли вони покидають ринок після чергових спроб відмов у фінансуванні, або ж коли кредитори схильні ухвалювати притаманні більшості нераціональні рішення.

 

Результати досліджень показують, що P2P платформи сьогодні можуть потребувати вагомих удосконалень для верифікації достовірності даних позичальників та уникнення інформаційної асиметрії в системі, коли кредитори та позичальники володіють різним обсягом інформації, необхідної для укладання угод.

 

У своїх дослідженнях автор робить такі висновки:

      подання позичальником недостовірної інформації щодо своїх доходів шляхом заокруглення суми може посприяти отриманню фінансування, що підвищує ризики для кредитора;

      позичальники, які повторно подають запит на отримання фінансування, готові платити вищу процентну ставку незалежно від того, чи є це раціонально;

      на онлайн-платформах P2P-кредитування кредитори інколи ухвалюють притаманні більшості нераціональні рішення, що може пояснюватись наявністю автоматизованої системи участі в аукціоні або ж перевищенням кількості кредиторів над кількістю якісних позичальників.

 

Більше про дію асиметричної інформації, втрату позичальниками стимулів, а також особливості поведінки наслідування на ринку P2P-кредитування можна дізнатись з додаткових матеріалів.

 

Презентація

 

Відео

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   14.01.2019