Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

У червні зафіксований приріст депозитів фізичних осіб

04.07.2014

прес-реліз

 

За червень цього року депозити фізичних осіб зросли на 0,4%, або на 1,5 млрд. грн. (без урахування валютних коливань). У травні 2014 року відбулося їх скорочення на 4,3%, або на 15,8 млрд. грн.

 

Як зазначила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева, попри антитерористичну операцію, що триває на сході країни, емоційне напруження на депозитному ринку суттєво знизилося. "І це тільки початок, – додала вона. – Ми очікуємо значного зростання припливу депозитів у банківську систему вже цього місяця". Перевагу вкладники надають короткостроковим гривневим вкладам.

 

За підсумками червня зростання залишків коштів фізичних осіб на рахунках банків (у межах 2 – 5%) зафіксовано в більшості областей України. В окремих областях, зокрема Херсонській, Кіровоградській, Закарпатській, Житомирській, кошти фізичних осіб на рахунках банків зростали випереджаючими темпами – на 9,0%, 6,0%, 5,5% та 5,2% відповідно.

 

Відплив депозитів спостерігався в Автономній Республіці Крим та в східних областях, де тривають бойові дії, що перешкоджають діяльності банків.

 

Отже, у більшості регіонів поступово відновлюється довіра як до банківської системи, так і до національної валюти.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.07.2014