Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Відбулася презентація пам'ятної монети "Богдан Ханенко"

23.01.2019

прес-реліз

 

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків 23 січня 2019 року презентовано пам’ятну монету "Богдан Ханенко".

 

У презентації взяли участь генеральний директор Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Катерина Чуєва, заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська, а також київська художниця, авторка ескізів монети Марина Куц.

 

Катерина Чуєва розповіла про відзначення двох знаменних дат у 2019 році – 170-річчя від дня народження фундатора музею Богдана Ханенка та 100-річчя цього музею як державної установи, а також зазначила: "20 років тому ім’я подружжя видатних меценатів Богдана та Варвари Ханенків повернулося в культурний простір Києва: Київському музею західного та східного мистецтва було повернено його історичну назву – музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. За колекціонерською і благодійною діяльністю Ханенків ми, однак, часто випускаємо з уваги інші аспекти їхнього життя. Сьогоднішня подія унікальна – випуск пам’ятної монети буквально вкарбовує ім’я Богдана Ханенка і в історію економіки України, нагадуючи про його фінансову та комерційну діяльність, а також про те, що знаменитий меценат був ще й головою Товариства поширення комерційної освіти в місті Києві".

 

Вікторія Сузанська повідомила, що 17 січня 2019 року Національний банк увів у обіг однойменну пам’ятну монету номіналом 2 гривні.

 

"Презентуючи цю монету, ми віддаємо шану українцю, що зробив значний внесок у культурну спадщину своєї країни – понад сорок років Богдан Ханенко і його дружина Варвара збирали унікальні твори світового мистецтва та стали фундаторами музею, що сьогодні носить їхнє ім’я", – зауважила вона.

 

За її словами, ця пам’ятна монета продовжила найчисленнішу серію "Видатні особистості України", яка була започаткована ще у 1995 році з монети "Богдан Хмельницький" та налічує на сьогодні близько 150 пам’ятних монет.

 

Марина Куц розповіла, що на аверсі монети вона зобразила на передньому плані портрет Богдана Ханенка, на другому, ліворуч, – його дружини Варвари, а на реверсі – символічну композицію, на якій руки тримають стилізовані предмети мистецтва та старожитності (використано тамподрук), оскільки колекціонування стало справою життя Богдана та Варвари Ханенків.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   23.01.2019