Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення

Національний банк оптимізує порядок міжбанківського переказу коштів

13.02.2019

 

 

Національний банк планує оптимізувати порядок міжбанківського переказу коштів в національній валюті.

 

Для цього регулятор пропонує для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті" (далі – Проект).

 

Метою розробки Проекту є:

      забезпечення консолідації норм з питань відкриття та закриття кореспондентських рахунків банків у національній та іноземній валюті в одному нормативно-правовому акті Національного банку;

      удосконалення технології роботи системи електронних платежів Національного банку (далі – СЕП) у файловому режимі для забезпечення завершеності розрахунків у СЕП на кінець банківського дня;

      виконання вимог законодавства України.

 

У зв’язку з цим Проектом пропонується:

      передбачити застосування електронного підпису при формуванні міжбанківського електронного розрахункового документа (замість електронного цифрового підпису);

      виключити з Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті норми щодо відкриття/закриття кореспондентських рахунків банків-резидентів у національній валюті, оскільки ці питання надалі регулюватимуться Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, викладеною в новій редакції (крім порядку відкриття/закриття кореспондентського рахунку банку, філії іноземного банку в Національному банку для роботи в СЕП).

 

Крім того, Національний банк має намір запровадити в СЕП автоматичне проведення платежів у файловому режимі, не підтверджених безпосереднім учасником СЕП – отримувачем коштів на кінець банківського дня, та виключити необхідність обліку не підтверджених сум міжбанківських електронних розрахункових документів на транзитному рахунку в Національному банку.

 

Передбачається, що така новація в СЕП буде введена в дію через два місяця з дня набрання чинності цього документу з метою створення умов для забезпечення готовності всіх безпосередніх учасників СЕП до змін у технології роботи СЕП.

 

Національний банк своїми листами[*] вже інформував учасників СЕП про заплановані зміни у технології роботи цієї системи, які пов’язані із забезпеченням завершеності розрахунків у файловому режимі на кінець банківського дня та про можливість відпрацювати ці зміни на стенді СЕП в Департаменті інформаційних технологій Національного банку.

 

Аналіз регуляторного впливу цього Проекту.

 

Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються до 15 березня 2019 року на поштову або електронну адресу Національного банку.

 

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку.

 

Електронна адреса: 22SPRA@U1H0, Viktoriia.Seleznova@bank.gov.ua

 

 [*] від 05.03.2018 № 57-0009/13003 та від 25.05.2018 № 57-0009/29309


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   13.02.2019