Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Про результати опитування щодо ділових очікувань підприємств у ІІ кварталі 2014 року

11.07.2014

прес-реліз

 

Національний банк України в період з 14 травня до 6 червня 2014 року провів чергове щоквартальне опитування керівників підприємств про оцінку поточної та майбутньої ділової активності підприємств України, результати якого представлені у звіті “Ділові очікування підприємств України”, розміщеному на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

 

В опитуванні Національного банку України взяли участь 1 115 підприємств з 24 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

 

Результати очікувань є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств України і не є оцінками Національного банку України.

 

Опитування підприємств у ІІ кварталі 2014 року збіглося з періодом невизначеності політичних та економічних перспектив країни, нестабільною ситуацією на сході держави та ускладненням взаємовідносин із Російською Федерацією, що спричинило погіршення очікувань респондентів як щодо макроекономічної ситуації, так і щодо перспектив розвитку своїх підприємств.

 

Водночас наявні і певні позитивні тенденції. Зросла впевненість респондентів у стабільності обмінного курсу національної валюти. Так у наступні 12 місяців на стабільність валютного курсу очікують 31,4% респондентів (порівняно з 8,3% у попередньому кварталі).

 

У ІІ кварталі 2014 року зросла кількість респондентів, які очікують збільшення обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців. Це обумовило зменшення негативного балансу очікувань до (-26,2%) порівняно з (-34,9%) у попередньому кварталі. Очікування покращилися в респондентів більшості видів економічної діяльності.

 

Загалом у респондентів позитивні очікування щодо перспектив розвитку власних підприємств у наступні 12 місяців. Вони очікують поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств, зростання обсягів реалізації продукції – як загальних, так і на зовнішньому ринку, а також зберігають позитивні оцінки щодо інвестицій в обладнання. Водночас респонденти очікують зниження обсягів інвестицій у будівництво та зменшення кількості працівників, що призвело до зміни індексу ділових очікувань[1] до 101,5% (104,2% у І кварталі 2014 року).

 

Вищими є показники ділового оптимізму у великих підприємств, сільськогосподарських та будівельних підприємств, підприємств-імпортерів.

 

За очікуваннями респондентів, у наступні три місяці потреба в позикових коштах зростатиме. Найбільше респондентів, які планують брати кредити, серед підприємств переробної промисловості та сільського господарства. Залишається найбільшою частка тих підприємств (86,2%), що планують брати банківські кредити в гривні.[1]Індекс ділових очікувань – агрегований показник щодо очікуваного розвитку підприємств у наступні 12 місяців, розрахований за балансами відповідей респондентів стосовно змін фінансово-економічного стану підприємства та майбутньої економічної активності.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.07.2014