Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Національний банк України удосконалив порядок торгівлі іноземною валютою

14.07.2014

прес-реліз

 

Національний банк України постійно працює над удосконаленням нормативно-правових актів, які регулюють функціонування міжбанківського валютного ринку України та порядок торгівлі іноземною валютою.

 

Так Правління Національного банку України 16 червня 2014 року прийняло постанову № 360 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України  3 липня 2014 року за № 733/25510 (далі – Постанова № 360).

 

Зазначена  постанова передбачає внесення змін до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, які доповнюють перелік документів, що підтверджують джерела походження гривні і є підставами для купівлі фізичними особами-нерезидентами іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України. Це дасть змогу фізичним особам, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон,  купувати іноземну валюту за рахунок коштів у гривнях з поточних, вкладних (депозитних) рахунків, що відкривалися  цими особами до набуття статусу нерезидента.

 

Також згідно з Постановою № 360 у Правилах функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та перерахування (зарахування) коштів за окремими операціями з іноземною валютою і банківськими металами скасована норма, яка передбачала обмеження роботи банків, що маніпулюють обсягом торгівлі або курсом іноземної валюти, у цій Системі. Зазначене рішення прийняте з огляду на те, що проведення монетарної політики в умовах переходу до інфляційного таргетування передбачає тимчасове застосування адміністративних важелів впливу на валютний ринок.

 

Зазначене рішення Національного банку сприятиме створенню прозорих умов здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України.

 

Постанова № 360 набирає чинності з дня її офіційного опублікування (готується до опублікування 22 липня 2014 року у виданні “Офіційний вісник України”).

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   14.07.2014