Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Національний банк України знизив ставку резервування до 0 %

17.07.2014

прес-реліз

 

Правлінням Національного банку 15 липня цього року затверджено постанову № 419 “Про внесення зміни до Правил резервування коштів за залученими уповноваженим банком депозитами і кредитами (позиками) в іноземній валюті від нерезидентів” (далі – Постанова).

 

Зазначеною постановою вноситься зміна до Правил резервування коштів за залученими уповноваженим банком депозитами і кредитами (позиками) в іноземній валюті від нерезидентів (далі – Правила).

 

Правилами встановлено порядок резервування коштів за договором, відповідно до якого уповноваженим банком залучається депозит, кредит (позика) в іноземній валюті від нерезидента на строк, що фактично дорівнює або менший, ніж 183 календарних дні.

 

Банки були зобов’язані резервувати кошти за кожною операцією залучення депозиту, кредиту (позики) в іноземній валюті від нерезидента за ставкою 20 відсотків від загальної суми операції.

 

Відтепер ставку резервування змінено з 20% на 0%.

 

Зазначена зміна надасть можливість банкам в умовах дефіциту зовнішніх та внутрішніх надходжень отримувати додаткову короткострокову ліквідність для підтримання своєї оперативної діяльності.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   17.07.2014