Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Політика "дешевих грошей" незначно пожвавлює обсяги виробництва, але здатна суттєво прискорити інфляцію – відкритий дослідницький семінар

06.03.2019

прес-реліз

 

Національний банк України спільно з Київською школою економіки провели відкритий дослідницький семінар, під час якого Майкл Добрю, PhD кандидат з Департаменту економіки Принстонського університету, презентував своє дослідження (Дез-) агреговане споживання та монетарна політика (Dis-) Aggregate Consumption and Monetary Policy).

 

У роботі досліджуються наслідки вибору споживачами товарів з різною ціновою гнучкістю для проведення монетарної політики. Автор показує, що коли доходи домогосподарств зростають за рахунок підвищення зарплати (intensive margin), вони споживають більше товарів з жорсткими цінами, тобто товарів тривалого користування та предметів розкоші. Водночас, коли доходи домогосподарств зростають за рахунок зайнятості (extensive margin), вони демонструють протилежну поведінку та збільшують витрати на споживання товарів з гнучкими цінами. До останніх належать переважно товари першої необхідності, які є чутливими до змін у попиті-пропозиції та інших ціноутворюючих факторів.

 

Використовуючи багатосекторну новокейнсіанську модель, яка враховує ефект від intensive margin та extensive margin на споживання домогосподарств, автор аналізує ефективність монетарної політики на різних стадіях ділового циклу. Пан Добрю доходить висновку, що при високому рівні безробіття, експансіоністська монетарна політика, тобто політика «дешевих грошей», сприяє зростанню зайнятості. Водночас через збільшення попиту на товари першої необхідності вона призводить до прискорення інфляції та незначних змін реального обсягу виробництва.

 

Національний банк запрошує потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах. Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: research@bank.gov.ua.

 

З матеріалами попередніх відкритих наукових семінарів можна буде ознайомитись за посиланням.

 

 

Довідкова інформація:

 

Серію відкритих дослідницьких семінарів Національний банк України започаткував у липні 2015 року. Під час цих заходів представники академічних кіл, фахового та експертного середовища, міжнародних фінансових організацій, НБУ та інших центральних банків мають змогу представити результати своїх дослідницьких проектів та обговорити їх у тісному експертному колі.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   06.03.2019