Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Національний банк перейшов до використання нової моделі розрахунку справедливої вартості державних облігацій

02.04.2019

прес-реліз

 

Національний банк змінив підхід до визначення справедливої вартості державних облігацій (ОВДП), які перебувають у його власності або приймаються ним як забезпечення виконання зобов’язань. Так з 1 квітня здійснено перехід до використання нової методології при побудові кривої безкупонної дохідності для державних облігацій – параметричної моделі Свенссона.

 

Під час тестування параметрична модель Свенссона показала найменші відхилення модельної дохідності від дохідності, визначеної на основі угод з найбільш ліквідними паперами на вторинному ринку, зокрема, з ОВДП із залишковим строком до погашення до 6 місяців і середньостроковими ОВДП зі строками до погашення від 3 до 5 років.

 

Індикативний показник справедливої вартості ОВДП, визначеної за новою методикою, Національний банк використовує, коли розраховує обсяг забезпечення під час надання банкам кредитів рефінансування та за договорами про зберігання запасів готівки. Цей показник також транслюється у торгових системах Bloomberg та Refinitiv (Reuters) і виступає орієнтиром для інвесторів під час купівлі цінних паперів.

 

Після переходу до використання моделі Свенссона Національний банк також продовжить довідково публікувати криві безкупонної дохідності, побудовані для гривневих ОВДП із застосуванням параметричної моделі Нельсона-Сігела.

 

Відповідні зміни затверджені наказом Національного банку України від 26 березня 2019 року 137-но "Про затвердження параметричних моделей для розрахунку базових кривих безкупонної дохідності".

 

 

Довідково

 

Порядок оцінки за справедливою вартістю цінних паперів резидентів, що перебувають у власності Національного банку України або приймаються ним як забезпечення виконання зобов’язань, затверджений постановою Правління Національного банку України від 26 жовтня 2015 року № 732 (із змінами і доповненнями).

 

Справедлива вартість ОВДП та коригуючі коефіцієнти

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   02.04.2019