Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Національний банк у I кварталі 2019 року здійснив близько 300 перевірок пунктів обміну валюти

12.04.2019

прес-реліз

 

Національний банк України за січень-березень 2019 року здійснив 284 перевірки структурних підрозділів (пунктів обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ) щодо дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій.

 

Перевірки здійснювались у Харківській, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Волинській, Хмельницькій, Рівненській, Житомирській, Тернопільській, Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Київській областях та у м. Києві.

 

Серед виявлених порушень порядку здійснення валютно-обмінних операцій найсуттєвішими були такі:

·         проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення;

·         значна невідповідність між обсягами готівкових коштів у касі НФУ та бухгалтерськими звітними документами;

·         ненадання під час перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника Національного банку.

 

Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валюти уповноваженими працівниками Національного банку було виявлено 12 пунктів обміну валюти, які працювали нелегально в Донецькій, Сумській, Харківській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.

 

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк надіслав до правоохоронних органів.

 

Найефективнішою у 1 кварталі 2019 року була співпраця з підрозділом захисту економіки Національної поліції України в Івано-Франківській області, від якого до Національного банку надійшло повідомлення про заходи, вжитті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

 

Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк також розміщує на своєму офіційному сайті у розділі "Незаконні пункти обміну валюти".

 

Детальну інформацію про видані Національним банком генеральні ліцензії небанківським фінансовим установам можна знайти на офіційному сайті Національного банку у пошуковій системі "Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)".

 

До того ж, відповідно до постанови Правління НБУ № 962 від 29.12.2015, діє Реєстр приміщень, в яких здійснюють ліцензовану діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

 

Нагадаємо, Національний банк у березні 2019 року розпочав переоформлення генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій на нові ліцензії згідно із Законом України "Про валюту і валютні операції". З інформацією щодо виданих небанківським установам ліцензій на здійснення валютних операцій згідно із Законом "Про валюту і валютні операції" можна ознайомитися на сайті Національного банку.

 

Довідка

Відповідно до Закону України "Про Національний банк України" (стаття 7, пункт 14) НБУ здійснює валютне регулювання, визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті, організовує і здійснює валютний контроль за банками та іншими фінансовими установами, які отримали ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   12.04.2019