Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Валерія Гонтарева: Національний банк України має намір згладжувати надлишкову волатильність валютного ринку

05.08.2014

прес-реліз

 

Як повідомила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева, сьогодні Національний банк України ухвалив рішення вийти на міжбанківський ринок з двосторонніми котируваннями на рівні 11,93/12,26 гривень за долар США.

 

За її словами, наразі валютний ринок перебуває практично в рівноважному стані, а ситуативне підвищення попиту на готівкову іноземну валюту має інерційний характер, що зумовлено політичними подіями минулого тижня. Водночас поточне звуження міжбанківського ринку не дає змоги повністю реалізуватися механізму ринкового курсоутворення і, в свою чергу, надсилає ринку неправильні сигнали щодо реальної вартості гривні.

 

"Національний банк України рішуче налаштований на реалізацію гнучкого курсоутворення і перехід до інфляційного таргетування. Водночас Національний банк України як регулятор має право на згладжування сплесків обмінного курсу гривні за надлишкової волатильності ринку, – заявила Валерія Гонтарева. – Більше того, Національний банк має намір поповнити міжнародні резерви до кінця поточного року за рахунок купівлі іноземної валюти, джерелами якої, зокрема, стануть надходження від експорту продукції агропромислового комплексу та коштів іноземних інвесторів, зацікавлених в купівлі облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість (ПДВ-облігацій)".

 

Крім того, вона додала, що впродовж останніх трьох місяців великий імпортер України НАК "Нафтогаз України" купує на ринку іноземну валюту для оплати реверсу газу з Європи в нормальному режимі та вже має необхідні кошти для розрахунків за спожитий газ.

 

"У разі стабілізації військової і політичної ситуації в країні на ринку пануватиме перевищення пропозиції іноземної валюти над попитом на неї", – впевнена Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.08.2014