Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Граничні строки розрахунків за низкою експортно-імпортних операцій скасовуються

15.05.2019

прес-реліз

 

У межах валютної лібералізації Національний банк спростив валютний нагляд за дотриманням граничних строків розрахунків для експорту робіт, послуг та прав інтелектуальної власності, а також низки операцій з експорту та імпорту товарів,  що є важливими, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, належного доступу українців до медичних послуг і розвитку авіаційно-космічного будування.

 

Відтепер граничні строки розрахунків за зовнішньоекономічними операціями (на сьогодні – 365 днів) не будуть розповсюджуватися на такі з них:

·          імпорт товарів за державними контрактами з оборонного замовлення;

·          імпорт послуг чи лікарських засобів за угодами Міністерства охорони здоров’я України із спеціалізованими організаціями, а також імпорт послуг для лікування громадян із рідкісними (орфанними) захворюваннями;

·          імпорт товарів, які використовуються для виробництва космічної та авіаційної техниіки та агрегатів;

·          експорт-імпорт товарів у межах угод про розподіл продукції;

·          експорт робіт, послуг (крім транспортних і страхових послуг та робіт) та прав інтелектуальної власності.

 

Спрощення валютного нагляду за зазначеними операціями здійснено з урахуванням розпорядження Кабінету Міністрів України №76-р від 13 лютого 2019 року та проведених консультацій з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

 

Крім цього, Національний банк дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів після зарахування коштів за акредитив.

 

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління Національного банку №67 від 14 травня 2019 року "Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів". Вони набувають чинності з 16 травня 2019 року.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.05.2019