Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Для більшої зручності користувачів Національний банк України інформуватиме про уточнення даних статистики

16.05.2019

прес-реліз

 

Національний банк запроваджує додаткове інформування користувачів про уточнення статистичних даних. Уточнення даних має на меті забезпечити як Національний банк та інші державні інституції, так і експертну, академічну спільноту та ЗМІ більш коректною інформацію для аналізу та прийняття поінформованих рішень.

 

Для зручності користувачів Національний банк розміщуватиме оновлені дані на веб-сайті зі спеціальними примітками та датою оновлення, а також публікуватиме офіційні повідомлення щодо причини оновлення даних.

 

Так, Національний банк продовжує впроваджувати європейські норми в сфері статистики і практика перегляду статистичних даних є однією з них. Європейський центральний банк відповідно до власного порядку регулярно уточнює дані, враховуючи надходження більш повної та коректної інформації, методологічні зміни, зміни в процедурах звітування, виправлення помилок, перекласифікацію даних тощо. Національний банк також має право переглядати дані статистичної звітності банків за попередні періоди відповідно до Правил організації статистичної звітності.

 

У Національного банку потреба уточнювати статистичні дані виникла, зокрема, і тому, що українські банки з початку 2019 року перейшли до звітування за показниками та подання даних у міжнародному форматі (XML), що відповідає міжнародній практиці. До квітня дані банками подавалися в тестовому режимі. У травні окремі банки після закінчення тестового періоду оновлювали файли зі статистичними даними в разі суттєвого уточнення показників.

 

Зокрема, сьогодні, 16 травня, Національний банк публікує уточнені дані щодо показника “Кошти фізичних осіб (із ощадними (депозитними) сертифікатами)” станом на 1 квітня 2019 року. Підставою стало уточнення даних одним із банків на кінець кварталу. Оновлена статистика розміщена на веб-сайті Національного банку в розділі Статистика/Показники банківської системи у файлі "Oсновнi показники діяльності банків України".

 

Детальні роз’яснення щодо організації статистичної звітності розміщені у розділі "Організація статистичної звітності" на веб-сайті Національного банку.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   16.05.2019