Стара версія
Українська | English

Головна » Банкноти та монети » Банкноти » Перелік банкнот » Банкноти зразка до 2003 року

Банкнота номіналом 200 гривень зразка 2001 року

Банкнота надрукована на спеціальному білому папері, який не флуоресцiює в ультрафіолетових променях, з багатотоновим водяним знаком портрета ЛЕСІ УКРАЇНКИ.

 

У товщі паперу на відстані близько 15 мм злiва від центру банкноти розміщена захисна стрічка з мікротекстом, яка перетинає банкноту в поперечному напрямі.

 

На лицьовому боці банкноти з правого краю розташований портрет ЛЕСІ УКРАЇНКИ, надрукований сіро-коричневою фарбою на фоні орнаменту синього кольору, який утворено лініями та мікротекстом "НБУ". У верхній частині синьою фарбою надруковано "УКРАЇНА НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ". Під гiльйоширним вiзерунком та словом "УКРАЇНА" розташована тонка лiнiя, утворена мікротекстом слова "УКРАЇНА". В нижній частині синьою та сіро-коричневою фарбами, що переходять одна в другу без зміщення ліній, на стилізованій стрічці вказаний номінал банкноти "ДВІСТІ ГРИВЕНЬ". Над стрiчкою розміщено напис "Голова Правління банку" і підпис Голови Правлiння банку. У верхніх кутах цифрами вказано номінал банкноти (зліва - в орнаментальній розетці синього кольору, справа - фарбою синього кольору). У лівому нижньому куті банкноти розміщено знак для сліпих - дві вертикальні  паралельні  лінії,  які  надруковані рельєфним друком. На лицьовому боці у двох мiсцях розташований срiйний номер банкноти, який надруковано горизонтально злiва чорною фарбою, а справа вертикально - чер­воною фарбою.

 

Дизайн лицьового боку банкноти доповнюють орнаменти, розетки та захисні сітки, які виконані багатоколірним друком з поступовим переходом одного кольору в інший. У правому нижньому куті розташована розетка, надрукована сріблястою фарбою, на якiй  приховано цифрове позначення номіналу банкноти.

 

У центрі зворотного боку банкноти розташовано зображення В'ЇЗНОЇ БАШТИ ЛУЦЬКОГО ЗАМКУ, надруковане темно-коричневоюфарбою. Над зображенням на стилізованій стрічці розміщено напис "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", виконаний фарбою темно-коричневого кольору. Пiд малюнком на стилізованій стрічці з захисною сіткою вказаний номінал літерами "ДВІСТІ ГРИВЕНЬ". У верхніх кутах в орнаментальних розетках синього кольору та в нижнiх кутах синьою фарбою вказано номінал банкноти цифрою "200".

 

Дизайн зворотного боку доповнюють орнаменти та захисні сітки, які виконані багатоколірним друком з поступовим переходом одного кольору в інший.

 

  На початок сторінки