Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Голова Національного банку Яків Смолій не здійснював тиск на суддів у ході виступу на РНБО – результати експертизи

29.05.2019

прес-реліз

 

Голова Національного банку України Яків Смолій не здійснював вплив на суддів, не висловлював до них неповагу та не закликав до невиконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва щодо скасування рішень по націоналізації ПриватБанку під час виступу на засіданні Ради національної безпеки та оборони України 18 квітня 2019 року.

 

Про це свідчать результати семантико-текстуальної експертизи виступу за стенограмою засідання РНБО, проведеної "Українським центром судових експертиз".

 

Зокрема, експертиза дала відповіді на три основні запитання щодо виступу Якова Смолія на засіданні РНБО 18 квітня:

 

1.    Яким є об’єктивний зміст висловлювань Голови Національного банку?

 

Судовий експерт дійшов висновку, що під час виступу Яків Смолій проінформував присутніх про діяльність та досягнення ПриватБанку та про ймовірні фінансові ризики як для вкладників банку, так і стабільності усієї банківської системи у разі набрання рішенням Окружного адміністративного суду Києва законної сили. Також Голова Національного банку повідомив про наміри Правління НБУ вчинити певні дії юридичного характеру (звернутись до Міністерства юстиції, Вищої ради правосуддя та подати апеляційну скаргу) з метою перегляду зазначеного рішення суду та унеможливлення вилучення ПриватБанку з державної власності.

 

2.    Чи містяться в тексті виступу Голови Національного банку заклики до невиконання рішення суду?

 

Судовий експерт зазначає, що у ході виступу Яків Смолій не здійснював висловлювань у формі закликів щодо невиконання рішення Окружного адміністративного суду Києва від 18 квітня, яким націоналізація ПриватБанку визнана незаконною.

 

3.    Чи містяться в тексті виступу Голови Національного банку ознаки, заклики чи ствердження, які можуть оцінюватись як вплив на суд або суддів або неповага до суду чи суддів?

 

Результати експертизи показали, що в тексті виступу Якова Смолія відсутні висловлювання, що містять ознаки, заклики чи ствердження або можуть оцінюватись як вплив чи неповага до суду та суддів.

 

Нагадаємо, що Національний банк 24 травня подав апеляційні скарги на два рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року у справі № 826/7432/17 за позовом Коломойського І.В. про скасування рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави та у справі № 826/13813/17 за позовом колишнього акціонера банку кіпрської компанії Тріантал Інвестментс ЛТД про скасування рішення комісії НБУ про визначення переліку пов'язаних осіб з ПриватБанком. Національний банк продовжить доводити законність своїх дій і звертає увагу, що подібні судові рішення є загрозою для фінансової стабільності країни.

 

Детальніше з загрозами для незалежності Національного банку можна ознайомитися на тематичному веб-сайті "Неприватний шторм".

 

Довідково

 

"Український центр судових експертиз" спеціалізується на проведенні оцінки майна та майнових прав, надання консультацій з експертних питань. Експерти центру мають відповідні свідоцтва Міністерства юстиції України про присвоєння кваліфікації судових експертів та внесені до Реєстру атестованих експертів.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   29.05.2019