Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Очільники центральних банків України і Республіки Білорусь обговорили шляхи реформування і підвищення ефективності регуляторів

07.06.2019

прес-реліз

 

Очільники центральних банків України і Республіки Білорусь обговорили шляхи реформування, підвищення ефективності та взаємодії регуляторів під час чергового засідання Консультативної ради центральних банків України і Республіки Білорусь.

 

Окремою темою обговорення став обмін досвідом між центральними банками двох країн у питаннях оптимізації структури і централізації функцій регуляторів. Представники Національного банку України докладно розповіли про трансформацію і підвищення ефективності центробанку на прикладі реформування регіональної мережі і оптимізації системи забезпечення готівкою регіонів.

 

"У епоху стрімких та перманентних змін умов зовнішнього середовища йти в ногу з часом – значить постійно адаптуватися і вдосконалюватися. Це досить важко, але життєво необхідно, щоб залишатися сучасним і ефективним центральним банком", – зазначив Голова Національного банку України Яків Смолій.

 

У цьому році 14-те засідання Консультативної ради центральних банків України і Республіки Білорусь, яке відбулося 07 червня 2019 року в м. Рівне (Україна), пройшло під головуванням Голови Національного банку України Якова Смолія та Голови Правління Національного банку Республіки Білорусь Павла Каллаура. Також участь у заході взяли заступник Голови Правління Національного банку Республіки Білорусь Сергій Калечіц, заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб та інші представники центральних банків двох країн.

 

"У співпраці центральних банків України та Білорусі – тривала історія, і я радий, що наша співпраця з кожним роком тільки зміцнюється. Дуже важливо, що ми маємо можливість обмінюватися двостороннім досвідом, адже виклики, з якими стикаються наші інституції, часто схожі", – сказав Голова Правління Національного банку Республіки Білорусь Павло Каллаур.

 

Під час засідання учасники розглянули питання реалізації монетарної політики, валютну лібералізацію і міжнародне співробітництво. Також сторони домовилися поглибити співробітництво та проводити засідання Консультативної ради центральних банків України і Республіки Білорусь щопівроку.

 

Голова Національного банку України наголосив, що проведення двосторонніх консультацій такого високого рівня між двома регуляторами стало гарною практикою. Але обмін досвідом між центральними банками України та Республіки Білорусь не обмежується тільки діяльністю Консультативної ради. Центральні банки на постійній основі активно співпрацюють на експертному рівні.

 

 

Довідково

 

Консультативна рада центральних банків України та Республіки Білорусь створена в листопаді 2001 року з метою сприяння розвитку зовнішньоекономічних відносин, валютних ринків і платіжних систем, поліпшенню умов діяльності суб'єктів господарювання між двома країнами.

 

Основним завданням цього консультаційного міжбанківського органу є вирішення поточних питань двостороннього співробітництва, обмін досвідом, підготовка та організація виконання двосторонніх угод у сфері банківської діяльності.

 

Засідання проводяться почергово в Україні та Республіці Білорусь. Наступне засідання відбудеться у жовтні 2019 року в м. Брест (Республіка Білорусь).


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.06.2019