Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій щодо неправомірності ліквідації банку "Союз"

07.06.2019

прес-реліз

 

Верховний Суд України 04 червня частково задовольнив касаційну скаргу Національного банку на рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/4275/16, якими було скасовано постанову Правління Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "СОЮЗ".

 

Так, на сьогоднішній день наявні усі правові підстави для здійснення ліквідаційної процедури АТ "КБ "СОЮЗ", адже постанова Правління Національного банку України "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "СОЮЗ" і рішення Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб "Про початок процедури ліквідації АТ"КБ "СОЮЗ" та делегування повноважень ліквідатора банку" є чинними.

 

Нагадаємо, Правлінням Національного банку України 15.03.2016 було ухвалено постанову "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "СОЮЗ". Підставою для такого рішення був факт встановлення систематичного порушення банком законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансуванню тероризму.

 

Акціонер банку Дядечко С.В. у березні 2016 року звернувся в суд з позовом до Національного банку та Фонду гарантування вкладів, у якому просив визнати протиправною та скасувати постанову Правління НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "СОЮЗ" та рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про початок процедури ліквідації банку. Також позивач просив суд зобов’язати Національний банк України вчинити дії щодо відновлення функціонування банку.

 

Суди першої та апеляційної інстанцій ухвалили рішення на користь позивача. Не погодившись із зазначеними судовими рішеннями, Національний банк України звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою, яку 04 червня 2019 року було частково задоволено, а саме: скасовано рішення судів попередніх інстанцій, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

 

Детальніше про причини і результати очистки банківського сектору можна дізнатись на веб-сайті "Велике банківське очищення".


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.06.2019