Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Визначені банки-учасники валютних інтервенцій у формі запиту найкращого курсу у ІII кварталі 2019 року

05.07.2019

прес-реліз

 

Національний банк України затвердив перелік банків, які можуть брати участь у валютних інтервенціях у формі запиту щодо найкращого курсу через функціонал RFQ у липні-вересні 2019 року. Список не змінився, якщо порівнювати з другим кварталом 2019 року: 

 

     АТ "Альфа-Банк",

     АТ "Банк Альянс",

     ПАТ "Банк Інвестицій та Заощаджень",

     ПАТ "Банк Восток",

     ПАТ "КБ "Глобус",

     ПАT "ІНГ Банк Україна",

     АКБ "Індустріалбанк",

     ПАТ "Креді Агріколь Банк",

     АТ "ОТП Банк",

     АТ "Ощадбанк",

     Акціонерний банк "Південний",

     АТ КБ "Приватбанк",

     ПАT "ПУМБ",

     АТ "Райффайзен Банк Аваль",

     АТ "Сбербанк",

     АТ "Сітібанк",

     АТ "ТАСкомбанк",

     АБ "Укргазбанк",

     АТ "Укрексімбанк",

     АТ "УкрСиббанк".

 

Цей перелік не обмежує участь усіх інших банків у валютних інтервенціях у формі запиту щодо найкращого курсу через функціонал Matching, на якому зараз концентрується майже весь обсяг угод на міжбанківському валютному ринку.

 

У II кварталі 2019 року, враховуючи сприятливу ситуацію на міжбанківському валютному ринку, Національний банк купив 847,4 млн дол. США. Більша частина – 536 млн дол. США – куплена через інтервенції за найкращим курсом з використанням функціоналу Matching. Валютні інтервенції за найкращим курсом через функціонал RFQ не проводилися. Ще 311,4 млн дол. США Національний банк купив через інтервенції за єдиним курсом також через функціонал Matching.

 

За цей же період НБУ продав на міжбанківському валютному ринку для згладжування курсових коливань 64,6 млн дол. США. Уся сума була продана через інтервенції за єдиним курсом через функціонал Matching.

 

Довідково:

 

Інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу були запроваджені відповідно до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки і проводяться з початку 2017 року. Спочатку такі інтервенції проводилися лише через функціонал RFQ.

 

Згідно з критеріями відбору у валютних інтервенціях у формі запиту щодо найкращого курсу через функціонал RFQ можуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мали найкращий рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Рейтинг банків розраховується на основі трьох критеріїв:

·         обсяг операцій з купівлі та продажу валюти між банком та іншими суб’єктами ринку, зокрема Національним банком (питома вага в загальному рейтингу становить 50%);

·         обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага – 30%);

·         обсяг активів банку (питома вага – 20%).

З квітня 2018 року Національний банк розпочав інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу з використанням не тільки функціоналу RFQ, а й функціоналу Matching. Головні переваги останнього – анонімні котирування, необмежена кількість учасників, оперативність укладання угод.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.07.2019