Національний банк України

Вищий адміністративний суд України підтвердив правомірність виведення Національним банком з ринку ПАТ "Банк "Юнісон"
[повернутись

14.02.2017

прес-реліз

 

Вищий адміністративний суд України 14 лютого 2017 року підтвердив правомірність рішення Національного банку України про віднесення ПАТ "Банк "Юнісон" до категорії неплатоспроможних. Банк було віднесено до даної категорії за непрозору структуру власності.

 

Нагадаємо, у червні 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва повністю відмовив одному з акціонерів ПАТ "Банк "Юнісон" у задоволенні позовних вимог, якими позивач просив суд визнати протиправною та скасувати постанову НБУ про віднесення ПАТ "Банк "Юнісон" до категорії неплатоспроможних. Таким чином, суд першої інстанції підтвердив правомірність дій регулятора на всіх етапах взаємодії з ПАТ "Банк "Юнісон" з питань приведення структури власності банку у відповідність до вимог щодо прозорості.

 

Київський апеляційний адміністративний суд 2 серпня 2016 року підтвердив рішення суду першої інстанції. А Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення судів першої та апеляційної інстанцій, якими підтверджувалась законність прийнятого НБУ рішення.

 

 

Довідка:

 

Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ "Банк "Юнісон" до категорії неплатоспроможних 28 квітня 2016 року.

 

Так, починаючи з середини 2014 року Національний банк України неодноразово звертав увагу ПАТ "Банк "Юнісон" на невідповідність структури його власності вимогам прозорості. Станом на 1 січня 2014 року акціонерами банку були дві юридичні особи, зареєстровані в Ліхтенштейні: компанія IDP Capital LTD – 82.5% акцій банку та компанія MCHL Finance LTD – 17.5% акцій банку. Інформація про акціонерів цих компаній банком не розкривалася з огляду на те, що учасниками кожної з них було більше 10 осіб, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше.

 

У листопаді 2014 року структура власності банку змінилась і його акціонерами стали 11 юридичних осіб. Інформація про нових акціонерів банку та їх структури власності була розкрита банком Національному банку України лише після набрання чинності у березні 2015 року Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб".

 

На дату віднесення банку до категорії неплатоспроможних акціонерами ПАТ "Банк "Юнісон" були 11 компаній, зареєстрованих у Республіці Кіпр, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше статутного капіталу банку. У кожній компанії є один кінцевий бенефіціарний власник – фізична особа. Деякі з цих фізичних осіб були у різний час членами наглядової ради ПАТ "Банк "Юнісон".


 

[повернутись