Національний банк України

Відбулося чергове засідання Цільової команди реформ фінансового сектору
[повернутись

18.01.2016

прес-реліз

 

У Національному банку України 18 січня відбулося перше у цьому році засідання Цільової команди реформ фінансового сектору (ЦКР) за участі Голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

 

Національний банк на засіданні також представляли заступник Голови Владислав Рашкован, директор Департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова та директор Управління стратегії та реформування банківської системи Михайло Відякін.

 

На засіданні ЦКР також були присутні представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Незалежної асоціації банків України, а також громадських організацій «Нова країна» та «Реанімаційний пакет реформ».

 

Засідання ЦКР було присвячено обговоренню питання реформ небанківського ринку, а саме пенсійній реформі, реформі страхового ринку, очищенню ринку цінних паперів. Представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку розповіли про плани на 2016 рік. У той же час Валерія Гонтарева наголосила, що «пріоритетом обох комісій на 2016 рік має стати очищення фінансового ринку та досягнення його прозорості. Національний банк вже пройшов цей шлях, тому готовий надавати всебічну допомогу як в очищенні ринку, так і виявленні реальних власників фінансових компаній».

 

Валерія Гонтарева та Владислав Рашкован поділилися досвідом Національного банку з очищення банківського сектору та ще раз окреслили основні етапи реформування банківського ринку, у тому числі плани щодо підвищення кооперації та обміну досвідом та інформацією між регуляторами щодо реалізації консолідованого нагляду на фінансовому ринку.

 

Команда Цільової команди реформ фінансового сектору прийняла рішення ініціювати в Верховній раді України фінансовий день, на який будуть винесені законопроекти, важливі для подальшого реформування фінансового сектору країни.

 

Довідка:

 

Валерія Гонтарева була призначена Національною радою реформ України відповідальною за реформу фінансового сектору. Голова Національного банку створила Цільову команду реформ (ЦКР) для розробки та реалізації реформи фінансового сектору. Засідання Цільової команди реформ - платформа для консолідації зусиль та вироблення спільної політики та підходів для імплементації реформ на фінансовому ринку.

 

Цільова команда реформ фінансового ринку розробила Комплексну програму розвитку фінансового сектору до 2020 року за участі представників бізнесу, асоціацій та громадянського суспільства. Керівником Цільової команди реформ було призначено заступника Голови Національного банку Владислава Рашкована.

 

До ЦКР входять: представники Міністерства фінансів, Секретаріату Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Верховної ради України, регуляторів фінансового ринку, громадських організацій, бізнесу та експертів. Для участі в засіданнях ЦКР за певними питаннями запрошуються представники інших міністерств та відомств, представники міжнародних організацій.

 

Зустрічі Цільової команди реформ відбуваються на регулярній основі раз на два-три тижні. За 2015 рік відбулося 13 засідань ЦКР.  

 

 

 

 

 

 

 


 

[повернутись