Національний банк України

Керівникам найбільших банків представлено стратегію реформування Національного банку України
[повернутись

16.12.2014

прес-реліз

 

15 грудня 2014 року в Національному банку України відбулася зустріч із керівниками найбільших банків України. Під час неї йшлося про актуальні питання розвитку банківського сектору та ситуацію на міжбанківському валютному ринку України.

 

Як і було анонсовано минулого тижня, в. о. заступника Голови Національного банку України Владислав Рашкован презентував нову організаційну структуру регулятора.

 

"Проаналізувавши структури європейських банків, розроблено нову організаційну структуру Національного банку України, основними принципами якої є орієнтація на перспективне бачення розвитку банківської системи, посилення основних функцій центрального банку та відхід від ручного управління", – зауважив він. Зокрема Національний банк майже вдвічі зменшив свій кошторис на наступний рік. "Зекономлені кошти будуть надходити до державного бюджету" – зауважила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

 

Обговорюючи ситуацію на валютному ринку, банкіри зазначили, що минулого тижня курс гривні на міжбанківському валютному ринку перебував на рівні, що задовольняв і імпортерів, і експортерів, а коливання в готівковому сегменті валютного ринку переважно були спричинені панічними настроями. Банкіри вкотре підтримали продовження практики проведення аукціонів із продажу валюти з метою формування індикативного курсу. Водночас Валерія Гонтарева нагадала, що операції з НАК "Нафтогаз України" зараз жодним чином не впливають на курсоутворення, відтак Національний банк очікує на стабілізацію ситуації на міжбанківському валютному ринку.

 

Перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук відзначив ефективність проведеної роботи з удосконалення служб фінансового моніторингу в банках. Утім, повідомив він, випадки відмивання коштів та фінансових махінацій і надалі трапляються в банківській сфері. "Ми не хочемо нікого штрафувати, ми хочемо допомогти. Національний банк України готовий організувати семінари з питань фінансового моніторингу для співробітників та керівників банків. У більшості випадків помилки відбуваються внаслідок незнання законодавства та світової практики у сфері фінансового моніторингу", – пояснив Олександр Писарук.

 

 

[повернутись