Національний банк України

Динаміка міжнародних резервів у грудні 2014 року
[повернутись

12.01.2015

прес-реліз

 

За попередніми даними станом на 1 січня 2015 року обсяг міжнародних резервів України становив 7 млрд. 533 млн. дол. США в еквіваленті.

 

Їх динаміка в грудні минулого року була насамперед обумовлена необхідністю підтримки платежів НАК "Нафтогаз України" за імпортований природний газ. Так було здійснене останнє перерахування зарезервованих у Національному банку України коштів на користь ВАТ "Газпром" за імпортований у листопаді-грудні 2013 року природний газ (1,65 млрд. дол. США у грудні). Крім того, на рівень міжнародних резервів вплинули інтервенції Національного банку з продажу іноземної валюти на суму 831 млн. дол. США, переважна частина яких також була спрямована на підтримку платежів НАК "Нафтогаз України".

 

У грудні 2014 року своєчасно та в повному обсязі було здійснено платежі Уряду та Національного банку України з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (738 млн. дол. США в еквіваленті), у тому числі Міжнародному валютному фонду.

 

Обсяг надходжень валютних коштів на користь Уряду України становив 767 млн. дол. США в еквіваленті: від Єврокомісії (617 млн. дол. США в еквіваленті), Міжнародного банку реконструкції та розвитку (20 млн. дол. США), а також від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті (130 млн. дол. США).

 


 

[повернутись