Національний банк України

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева розповіла іноземним інвесторам про виклики, що постали перед українською банківською системою та досягнення Національного банку України
[повернутись

22.06.2015

прес-реліз

 

19 червня 2015 року Голова Національного банку України Валерія Гонтарева виступила з відеозверненням до іноземних інвесторів на конференції Ukrainian Investment Day, яка була організована українською інвестиційною компанією Concorde Capital у Нью-Йорку.

 

Під час своєї 10-хвилинної промови Валерія Гонтарева розповіла про стан банківської системи в Україні і нагадала, що перший етап реформи банківського сектору завершується цього місяця і більшість банків, яким необхідно докапіталізуватися для підвищення фінансової стабільності, уже почали це робити. 

 

Другий етап реформи банківського сектору розпочався одночасно зі значним посиленням банківського законодавства, зокрема з підвищенням відповідальності власників і топ-менеджерів банків у разі банкрутства фінустанов. “Ми завершили еру “олігархічного банкінгу”, –повідомила вона.

 

Інше досягнення Національного банку України – це реформа самого регулятора, зазначила Валерія Гонтарева. «Ми скорочуємо та перепрофілюємо персонал, відмовляємося від непрофільних установ та 25 територіальних управлінь», – сказала вона.

 

Голова Національного банку розповіла інвесторам про поточну складну ситуацію в український економіці, але зазначила, що з оптимізмом дивиться в майбутнє, вважаючи, що третій етап реформи банківського сектору спрямований на посилене зростання банківської системи, яке напряму залежить від зростання економіки, почнеться вже за рік. Водночас перші ознаки відновлення банківської системи вже помітні: з квітня вклади в національній валюті активно повертаються в систему.

 

Відповідаючи на запитання інвесторів, Валерія Гонтарева повідомила, що Національний банк готується перейти до режиму інфляційного таргетування, тому повернення до фіксованого обмінного курсу вже неможливе. Що стосується міжнародних резервів, то відповідно до програми МВФ на кінець 2015 року цей показник сягне $18 млрд. (у лютому 2015 року він ледве сягав $ 5 млрд.). «Це справді досягнення, що з початку року ми змогли викупити з ринку в чисті резерви $1 млрд. і продовжуємо це робити. Поточний рахунок платіжного балансу є більш-менш збалансованим»,  – сказала вона.

 

Наприкінці своєї промови Валерія Гонтарева подякувала представникам міжнародної інвестиційної спільноти за те, що вони, незважаючи на агресію з боку Росії, продовжують вірити в Україну та її потенціал.

 

 

 


 

[повернутись