Національний банк України

Національний банк уніфікує порядок проведення платежів на користь нерезидентів
[повернутись

09.09.2015

 

Постанова Правління Національного банку України від 09.09.2015 № 593 "Про затвердження Змін до постанови Правління Національного банку України від 03 вересня 2015 року № 581" встановлює вимоги до платежів в національній валюті на користь нерезидентів, аналогічні вимогам до платежів в іноземній валюті.

 

Регулятор уніфікує порядок перерахування коштів у гривнях на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів за дорученням клієнтів-резидентів. Це стосується операцій за договорами, укладеними резидентами з нерезидентами. Уповноважені банки, що здійснюватимуть таку операцію, мають попередньо зарахувати кошти на окремий аналітичний рахунок. Відтепер кошти буде переказано на рахунок банка-нерезидента не раніше четвертого операційного дня  після того, як уповноважений банк внесе інформацію про заплановану операцію у відповідний реєстр та надасть його Національному банку України. Наразі такий порядок застосовується до аналогічних операцій в іноземній валюті.

 

Водночас забороняється здійснювати такі операції, якщо ці кошти в гривнях було залучено клієнтами-резидентами у формі кредиту. Аналогічна вимога вже діє щодо здійснення операцій з купівлі валюти.

 

Зміни набувають чинності з 10 вересня 2015 року.


 

[повернутись