Національний банк України

Динаміка міжнародних резервів у січні 2016 року
[повернутись

03.02.2016

прес-реліз

 

За попередніми даними міжнародні резерви України на 01 лютого 2016 року становили 13 млрд. 442 млн. дол. США в еквіваленті. За перший місяць року обсяг резервів збільшився на 1% або на 142 млн. дол. США. У річному вимірі резерви зросли вдвічі.

 

Нарощуванню резервів сприяло розміщення облігацій внутрішньої державної позики, деномінованих в доларах США. Це забезпечило надходження на користь Уряду коштів у сумі  486.1 млн. дол. США.

 

Водночас сальдо надходжень від операції swap становило 84.5 млн. дол. США.

 

Зростання резервів відбулося, незважаючи на необхідність здійснити платежі Уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На ці цілі у січні було витрачено 422.7 млн. дол. США. Зокрема, 344.2 млн. дол. США було спрямовано на погашення та обслуговування за державними цінними паперами. Також 173.5 млн. дол. США було спрямовано на платежі Уряду та Національного банку на користь МВФ.

 

Також у січні Національний банк здійснював валютні аукціони для згладжування надмірних коливань курсу гривні. З цією метою протягом місяця було куплено валюту обсягом 43.5 млн. дол. США та продано валюту обсягом 117.8 млн. дол. США. Чистий продаж валюти Національним банком під час аукціонів за січень становив 74.3 млн. дол. США.

 

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3.4 місяці імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій Уряду та Національного банку України.


 

[повернутись